A Distant Star

Z Babylon5
Přejít na: navigace, hledání
A Distant Star
Vzdálená hvězda
Sezóna: 2
Epizoda: 4
První vysílání: 23.11.1994
První české vysílání: 22.11.2000
Produkční číslo: 204
Režie: Jim Johnston
Scénář: D. C. Fontana
Hodnocení: 7.34
Datum: 23. 2. 2259
Chronologie
← Předcházející Následující →
The Geometry of Shadows The Long Dark

Obsah

Krátká synopse

Nehoda ohrozí loď starého Sheridanova přítele. Franklin zavadí speciální stravu pro některé pacienty.

Synopse

K Babylonu 5 přilétá výzkumná loď Cortéz, která potřebuje doplnit zásoby. Na palubě obrovské lodi třídy Explorer je i bývalý velitel Johna Sheridana, kapitán Jack Maynard. Sheridan si uvědomuje, že jej vlastně práce na Babylonu 5 nenaplňuje přesně tím, oč v životě usiloval. Neztrácí však naději, že se mu na stanici zalíbí - i přes neustálé papírování. Při večeři Maynard vypráví několika pozvaných lidem historky z minulosti a Sheridanovi poté i příběh, v němž měl kdesi na Okraji tajemnou vizi "neznáma". Po doplnění zásob Cortéz odlétá zpět na výzkum.

Delenn navštěvuje Minbar, který naznačuje, že Minbaři tápou v jejím nynějším „polovičním“ stavu. Delenn nicméně souhlasí s tím, aby o jejím dalším osudu jednal Šedý koncil.

Závada způsobí, že Cortér má značné problémy. Přišel totiž o ukotvení a hrozí, že se navždy ztratí v hlubinách hyperprostoru. Babylon 5 ale zachytí jeho volání o pomoc a do nitra hyperprostoru vyráží letka Zeta. Taktiku stanoví Sheridan - stíhače mají za úkol vytvořit „záchranné lano“ a pokusit se o nemožné. Záchranná mise se nakonec zejména díky poručíku Kefferovi zdaří, ale zahyne při ní velitel letky. Sám Keffer má značné problémy, a ještě větší v okamžiku, kdy se v nitra hyperprostoru vynoří loď Stínů. Přes technické závady však Keffer nalezne cestu zpět (pomůže mu v tom právě sledování lodě) a po návratu na stanici jej čeká další štěstí - je jmenován novým velitelem letky.

Zatímco v hyperprostoru zažívají obě strany chvilky napětí, Steven Franklin mučí velení Babylonu 5 svými "stravovacími plány". Přesto ho nakonec Garibaldi přesvědčí, že ve vesmíru není nic lepšího než "nový delegát, pan Banga Cauda"...

Ukázky

Zajímavosti

Otázky

Hráli

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Menu
Ostatní
Nástroje