A Race Through Dark Places

Z Babylon5
Přejít na: navigace, hledání
A Race Through Dark Places
Honička temnými místy
Sezóna: 2
Epizoda: 8
První vysílání: 25.1.1995
První české vysílání: 20.12.2000
Produkční číslo: 207
Režie: Kevin Cremins
Scénář: Lawrence G. DiTillio
Hodnocení: 8.38
Datum: 14. 3. 2259
Chronologie
← Předcházející Následující →
Soul Mates The Coming of Shadows

Obsah

Krátká synopse

Alfred Bester požádá Talii, aby mu pomahla vyšetřit existenci centra neregistrovaných telepatů na stanici.

Synopse

Agent Sboru PSI Alfred Bester při výslechu v kolonii na Marsu zjišťuje, že Babylon 5 je centrem neregistrovaných telepatů - NT. Nastala chvíle pro jeho druhou návštěvu stanice. K Sheridanovi přichází velvyslankyně Delenn, mající drobný problém - chce lépe pochopit, jaké je to být člověkem. Zve Johna na večeři a kapitán přijímá.

John však předtím musí překousnout návštěvu Bestera. Ten jej seznamuje se situací: Sbor již "nějakou dobu" ví o tajném kanálu, kterým "divocí" pozemští telepati utíkají do jiných kolonií. Navrhuje zničení jejich centrály na stanici a tím odříznutí "nádoru". Susan Ivanovová Sheridanovi připomíná, že Bester již jednou stanici navštívil; v roce 2258 zde pátral po Jasonu Ironheartovi. Bester poté prochází stanici s Talií Wintersovou. Nezahálejí ani NT a dávají agentovi najevo svoji přítomnost.

Michael Garibaldi pospíchá za Ivanovovou a žádá ji o pomoc - domnívá se totiž, že právě Susan s telepaty spolupracuje. Ta jej ale vyvádí s omylu - sama totiž, jak známo, nemá telepaty příliš v lásce. Mezitím Sheridan večeří s Delenn a zdá se, že setkání nebylo plané; diskutují o humoru a zvycích Pozemšťanů.

Talia před spánkem vzpomíná na Jasona Ironhearta a na dar, který ji věnoval - telekinetickou schopnost. Ale zdá se, že to byla jen polovina daru... Po probuzení Talii čeká snídaně s Besterem, při níž dojde k útoku telepatů. Přestože Bester včas rozpozná nebezpečí, Talia je unesena kamsi do Podpalubí. NT ji seznamují se svými osudy a přesvědčí ji, aby se zpronevěřila zásadám Sboru PSI a stála při nich - proti Besterovi.

Toho zatím Garibaldi i přes odpor, který k němu cítí, seznamuje s výsledky vyšetřování a domlouvá s ním úder v Podpalubí. Zároveň se ukazuje, že onou neznámou "spojkou" NT s okolím byl Steven Franklin. Doktor seznamuje Sheridana s informacemi, které se dozvěděl na Zemi o Sboru PSI - pozemští telepaté provádějí genetické manipulace, výchovávají telepati proti jejich vůli, budují tábory pro nespolupracující telepaty. Franklinova úloha začala tím, že několik doktorů si začalo vzájemně sdělovat údaje o latentních telepatech. Pak se ztrácely lékařské zprávy, měnily se chorobopisy. Nicméně situace dozrála k tomu, že bylo zapotřebí NT dostat ze Země pryč. Doktoři včetně Franklina je proto posílali na Babylon pět s falešnými vízy.

K telepatům přichází Bester. K NT se ale přidává i Talia a společnými silami se snaží telepaticky přemoci Bestera. Když už se zdá, že se úder podaří, Talia náhle změní strany a po poku s Besterem NT postřílí. Agent Talii prozradí, že na okamžik pochyboval o její loajalitě - zároveň jí poradí, aby se o celém incidentu nezmiňovala a odchází; jeho úkol skončil.

Netuší ale, že celý útok nebyl skutečný a že Talia oproti jeho předpokladům Sbor skutečně zradila; spolu s NT se jí podařilo vytvořit telepatickou projekci, které podlehl. Wintersová si poté uvědomí, že ji Jason dal skutečně hodně; vypadá to, že by nyní dokázala odolat i Besterově případnému skenování.

Sheridan řeší i jiný problém - zdražení pronájmu na Babylonu (důvodem jsou nižší zisky) se nevyhne ani ubikacím nejvyšších důstojníků, s kterýmžto počinem kapitán zásadně nesouhlasí. Přestože nemá téměř žádnou možnost obrany a dokonce tráví noc v pracovně (spolu s nerozlučnou Ivanovovou). Nakonec najde řešení: sobě i Susan zajistí "příplatek", který pokryje zvýšení nájmů. Pozemská centrála tak platí sama sobě...

Což Ivanovovou hřeje u srdce, stejně jako pozdní setkání s Talií, s níž jsou si stále bližší...

Ukázky

Zajímavosti

Otázky

Hráli

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Menu
Ostatní
Nástroje