A Spider in the Web

Z Babylon5
Přejít na: navigace, hledání
A Spider in the Web
Škodná v revíru
Sezóna: 2
Epizoda: 6
První vysílání: 7.12.1994
První české vysílání: 6.12.2000
Produkční číslo: 206
Režie: Kevin Cremins
Scénář: Lawrence G. DiTillio
Hodnocení: 8.04
Datum: 7. 3. 2259
Chronologie
← Předcházející Následující →
The Long Dark Soul Mates

Obsah

Krátká synopse

Talia Wintersová je polapena v zrádné síti intrik, poté co je svědkyní vraždy svého přítele.

Synopse

Za Talií Wintersovou přichází Taro Isogi, který hodlá zahájit projekt NeoMars, v němž má kolonie na Marsu možnost získat větší nezávislost na Zemi. Kromě organizace Future Corps, jíž je Isogi hlavní manager, vede jednání i Amanda Carterová z Marsovského výboru pro obchodní záležitosti. Po neukončeném jednání je na chodbě Isagi zavražděn člověkem, který používá neznámý druh "ruční" zbraně, ne nepodobné otrokářské rukavici. Talia při té příležitosti spatří v mysli vraha zmatené obrazy. John telepatce přiděluje ochranku.

Vrah, Abel Horn, mezitím naváže prostřednictvím veřejné linky a tajného kódu kontakt s ženou, která si říká "13". Ta rozhodne o likvidaci Talie, která by mohla "ohrozit úkol". Mezitím John Sheridan navštěvuje Carterovou, která se zdá být smrtí obchodního partnera značně rozrušena.

Při dalším kontaktu s Hornem spatří Talia více podrobností v jeho mysli - vidí křižník Pozemské aliance, který střílí a ničí stíhač, v němž zřejmě Horn seděl.

Michael Garibaldi zjišťuje, že Horn v minulosti skutečně patřil k hnutí Svobodný Mars, dokonce na pozici jednoho z vůdců. Zná ho dokonce i Sheridan, neboť Horn zničil jednu z marsovských stanic, na níž pracovali kapitánovi přátelé. Podle záznamů zpravodajské služby je ale Horn již mrtvý, neboť byl sestřelen nad Phobosem během povstání na Marsu.

Horn přichází k Amandě, která v minulosti byla jeho milenkou. Vypráví, že jej Pozemšťané sestřelili nad Phobosem a on se poté skrýval v sektoru Tigris. Abel začne Amandu vydírat, protože se potřebuje (anebo to aspoň tvrdí) vrátit na Mars - vyhrožuje, že zveřejní její bývalé členství ve Svobodném Marsu.

Sheridan nabídne Garibaldimu vysvětlení podivného Hornova chování. Podle něj šlo o pozůstatky projektu Lazarus z třicátých let 23. století. Talie navštíví Amandu, ale Horn ji zajme a snaží se z ní dostat podrobnosti svého předchozího chování. Zdá se totiž, že jeho mysl ovládá cizí vůle a on si občas neuvědomuje své chování. Talia při pátrání narazí v jeho mysli na operaci, v niž asistovala i žena - tajemná "13". Právě při této příležitosti byla Hornovi operována ruka, kterou nyní může používat jako vražedný nástroj. Garibaldi skenováním zjistí místo jeho pobytu (stojí navíc před dveřmi Amandiného apartmá a čeká návrat Talie) a poté co vtrhne dovnitř, přinutí Horna vzdát se. Přesto Horna ovládne "druhá polovina" a jeho tělo "vybouchne". Všechny důkazy tak mizí. Sheridan navrhne Amandě, aby pokračovala v Isogiho práci; ta souhlasí. Talie na přímý dotaz zapře podorbnosti, které spatřila v Hornově mysli a sama vypátrá tajemnou "13" - jde o bývalou členku Sboru PSI, která podle archivu Sboru před několika lety zemřela.

Sheridan se svěří Garibaldimu se svým koníčkem, díky kterému tuší kdo za celou záležitostí stojí. Posledních šest let totiž kolují zvěsti, že uvnitř pozemské vlády operuje nebezpečná organizace. Podvratná skupina, která se zabývá tajnými projekty a podivnými machinacemi - Úřad 13...

Ukázky

Je to složitější, než jsem myslel."

Zajímavosti

Otázky

Hráli

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Menu
Ostatní
Nástroje