A Voice in the Wilderness, Part I

Z Babylon5
Přejít na: navigace, hledání
A Voice in the Wilderness, Part I
Hlas volajícího na poušti I
Sezóna: 1
Epizoda: 18
První vysílání: 27. 6. 1994
První české vysílání: 27. 9. 2000
Produkční číslo: 120
Režie: Janet Greek
Scénář: J. Michael Straczynski
Hodnocení: 8.5
Datum: 12. 10. 2258
Chronologie
← Předcházející Následující →
Legacies A Voice in the Wilderness, Part II

Krátká synopse

Seismická činnost Epsilonu 3 vzrůstá a Babylon 5 je vystaven smrtelnému nebezpečí. Navíc se na jeho chodbách objevuje přízrak neznámého cizince... První část dvojepizody.

Synopse

Při průzkumu planety Epsilon 3, kolem níž krouží Babylon 5, jsou zaznamenány podivné hodnoty seismické činnosti. Odkudsi z nitra planety vyráží do vesmíru majákový paprsek, viditelný na světelné roky daleko. Kam nebo ke komu signál směřuje není jasné.

Na Babylon 5 přilétá Draal, mentor a starý přítel velvyslankyně Delenn. Cítí se již opotřebovaný a tak Delenn prozradí, že se chystá na "cestu k moři", což je minbarský ekvivalent smrti. Delenn se však Draala snaží přesvědčit, že přes změny na domovské planetě, kde narůstají roztržky mezi náboženskou a válečnickou kastou, není ještě svět změněn natolik, aby nezbytně musel uvažovat o konci života.

Mezitím ISN hlásí prudké boje na Marsu mezi hnutím Svobodný Mars a jednotkami Pozemských sil; veškeré spojení s Marsem je přerušeno. Ani Garibaldi nemá štěstí, a to i přes vysoké prověření, kterým disponuje. Chce se totiž spojit s bývalou přítelkyní Lis, aby zjistil, zda jí nehrozí nebezpečí. Požádá proto o pomoc telepatku Talii Wintersovou - velitel Bezpečnosti ví o tajném výcvikovém středisku Sboru PSI v Siria Planum, které je spojeno s okolním světem pomocí speciálních komunikačních kanálů.

Sinclairovi se na chodbě zjeví jakási neznámá "přízračná" bytost. K povrchu Epsilonu se vydává průzkumný člun třídy Hestrel, doprovázený letkou stíhaček Delta. Není to výhodné spojení dvou různorodých lodí - zatímco Hestrel může proniknout do atmosféry, stíhačky jsou konstruované pouze pro vesmír. A výsledek nešťastného rozhodnutí se projeví vzápětí: průzkumný člun je napaden automatickým planetárním obranným systémem, který vůči němu vystřelí samonaváděcí střely. Přestože jich stíhačka většinu zničí kobercovou palbou, jedna střela poškodí pohon člunu a jeho posádka jen o pověstný vous unikne zpět do bezpečí vesmíru.

Garibaldi zahání chmurné myšlenky na Zokalu, rozveselit ho dokáže až příchod Londa Mollariho, který mu vypráví historku ze svého bohatého života centaurského teenagera. Špatné zprávy má pro bezpečáka i Talia - Sbor PSI nepovolil spojení s Lis prostřednictvím jejich komunikační sítě. Talia nicméně zjistí, že Garibaldiho někdejší milenka nefiguruje mezi oběťmi, nedokáže ji dokonce ani najít v oficiálních seznamech obyvatel Marsu.

Tutéž bytost, která se objevila před Sinclairem, spatří i Londo. Ani on ale netuší, o koho jde. Na průzkum planety odlétá další skupina. Tvoří ji Sinclair a Ivanovová, kteří se rozhodli vzít záležitost do vlastních rukou. Seismická činnost na Epsilonu 3 narůstá. Průzkumnému člunu se podaří proklouznout do hluboké průrvy v povrchu planety. Zde naleznou otvor ve stěně, který je zjevně umělého původu. Po přistání a drobných kratochvílích, kdy je zdrží další planetární zábrany, se ucitnou v technickém ráji - kolem dvojice průzkumníků se objevují stále nová a nová zařízení neznámého původu. K dovršení divů toho dne se Sinclairovi a Ivanovové opět zjeví podivná bytost. A nejen zjeví - o okamžik později najdou její originál ve v pravdě velkém stroji... Zdá se, že neznámý mimozemšťan je se strojem spojen, nicméně důvod kontaktu není jasný. Bytost potřebuje pomoc: "Jinak všichni vaši lidé zemřou..."

Skokovou branou u B5 přilétá obrovská loď...

Pokračování příště...

Hráli

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Menu
Ostatní
Nástroje