A Voice in the Wilderness, Part II

Z Babylon5
Přejít na: navigace, hledání
A Voice in the Wilderness, Part II
Hlas volajícího na poušti II
Sezóna: 1
Epizoda: 19
První vysílání: 3. 8. 1994
První české vysílání: 4. 10. 2000
Produkční číslo: 121
Režie: Janet Greek
Scénář: J. Michael Straczynski
Hodnocení: 8.49
Datum: 13. 10. 2258
Chronologie
← Předcházející Následující →
A Voice in the Wilderness, Part I Babylon Squared

Obsah

Krátká synopse

Sinclair musí bojovat na dvou frontech. Proti mimozemšťanům, kteří tvrdí, že Epsilon 3 náleží jim a zároveň proti kapitánu Pozemských sil, se kterým nesouhlasí ohledně řešení situace.

Synopse

Předcházející epizoda a nyní pokračování...

Seismická činnost na Epsilonu 3 neutichá, a stejně výbušné začíná být i prostředí na stanici a v jeho okolí. Skokovou branou totiž přilétá křižník Hyperion, jehož kapitán Ellis Pierce přiletěl s rozkazem Úřadu planetární bezpečnosti, zabrat pro Zemi případné technické a jiné vymoženosti, nalezené v nitru planety. Již první rozhovor mezi Piercem a Sinclairem ale skončí hádkou. Do toho ISN hlásí, že prezident Santiago použil k potlačení vzpoury na Marsu sílu.

Nepokoje na Marsu postihnou i Garibaldiho, který stále nedosáhl spojení s touto planetou a neví, zda se něco stalo či nestalo s jeho bývalou přítelkyní Lis. Jeho osobní "nepokoje" vyvrcholí tím, že v baru poněkud "znehodnotí" jednoho z pozemských hostů, který zrovna neoplývá láskou k, jak je nazývá, “Marťákům“.

Sinclair neuspěje ani u senátora Hidoshiho, který ho varuje před dalšími konflikty. Jde zjevně o další velké významné mínus v komandérových osobních záznamech...

K Epsilonu 3 se vydává letka stíhaček z Hyperionu, ale je odražena automatickým obranným systémem. Sinclair na chvíli zdrží Hyperion, když Piercovi "prozradí", že na prolomení obrany je zapotřebí zvláštní (ale reálně neexistující) zařízení. Mezitím umělá seismická aktivita na planetě roste; vypadá to, že se planeta do 48 hodin rozpadne, protože přišla o své "pulsující srdce", mimozemšťana neznámé rasy - Varna, toho času umírajícího v Medlabu po převozu na Babylon 5. K Varnovi míří i velvyslankyně Delenn a zejména její mentor Draal, kterému se Varn "ozval" zřejmě telepatickým kontaktem. Zdá se, že netrpělivý je i další velvyslanec - Londo Mollari. Takto sestavená trojice se poté rozhodne "unést" Varna zpět do nitra planety, kterýžto záměr se jim díky zmatené situaci na stanici vzápětí podaří uskutečnit.

Skokovou branou přilétá další loď. Po skenování Babylonu 5 a Hyperionu kontaktuje její posádka obě jmenované instituce - jde o tvory, náležící ke stejné rase jako Varn. Velitel přikazuje, aby se Babylon 5 a Hyperion do deseti hodin stáhly a přenechaly jim Epsilon 3, který prý pět set let hledali. Podle Varna jde ale o zločince či vyhnance z jeho domovského světa, kteří zařízení z nitra Epsilonu 3 nesmějí získat. Pierce kontruje a dává mimozemšťanům devět hodin na opuštění prostoru.

K planetě se blíží centaurský přepravník s Londem, Delenn, Draalem a Varnem. Obranný systém nereaguje, protože jej (pravděpodobně) řídí právě Varn. O co méně starostí člunu přidělává obrana Epsilonu 3, o to více na posádku útočí neznámá loď. Londo se však díky dávným zkušenostem ukáže jako poměrně slušný pilot a bez úhony přistává v umělém nitru planety. Následuje jej Garibaldi, který byl již nervózní z nicnedělání.

Neznámé lodi dochází trpělivost a vesmír kolem Epsilonu 3 ozáří střely z energetických zbraní. Babylon 5 a Hyperion odpovídají rovněž silou.

Drall se posléze ujímá vedení Velkého stroje. Zdá se mu, stejně jako všem ostatním zúčastněným, že jde o naplnění jeho životního osudu. Jako první úkol v nové funkci se v holografické podobě spojí s třemi stanicemi na oběžné dráze a rázně ukončí boj.

Garibaldi konečně dosáhne spojení s Lisou. Ukáže se však, že Lis se od jejich posledního kontaktu vdala a čeká potomka.

A tak veliteli babylonské bezpečnosti nezbývá než meditovat v Pozorovatelně, kde si rovněž vyslechne zajímavý monolog velvyslankyně Delenn na podobné téma...

Ukázky

Zajímavosti

Otázky

Hráli

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Menu
Ostatní
Nástroje