And the Sky Full of Stars

Z Babylon5
Přejít na: navigace, hledání

Obsah

Základní data

Krátká synopse

Sinclaira unáší tajné sdružení. Snaží se z jeho vzpomínek zjistit, co se stalo v poslední bitvě války Země s Minbary.

Synopse

Babylon 5 je cílovou zastávkou dvou pozemských agentů, kteří si říkají Knight 1 a Knight 2. Ti sebou přivážejí rozhraní pro vstup do kybernetu, přičemž s pomocí v kasinu zadluženého člena bezpečnosti Bensona na stanici propašují i napájecí zdroj. Cílem jejich zájmu se stává komandér Sinclair.

Ten se právě probouzí z noční můry - ve spánku spatřil situaci z doby Bitvy o Linii, při níž Minbaři rozprášili jeho letku. Špatný sen ale, zdá se, nekončí. Na komandérovou žádost o spojení komlinkem mu všechna staniční oddělení i počítač odpovídají mlčením... Vypadá to, že Babylon 5 byl kýmsi evakuován. Sinclair prochází stanicí a jeho průvodci jsou pouze tiché stěny a prázdné místnosti. Podobně vypadá i C&C - když už se komandér chystá odejít, počítač ožívá a oznamuje mu výskyt jediné živé bytosti kdesi v Centrálním koridoru.

A právě tam Sinclair nachází jednoho z pozemšťanů. Ten prozradí, že komandéra unesli, a že je nyní součástí kybernetové simulace Babylonu 5. Pozná i pravý cíl obou mužů - chtějí zjistit, co se s ním stalo během Bitvy o Linii, když se sebevražedným manévrem pokusil narazit stíhačkou do minbarského křižníku. Některé kruhy na Zemi ho totiž podezřívají, že se během svého zmizení spolčil s Minbary, protože jiný důvod náhlé kapitulace protivníka není podle nich z logiky věci možný. Sinclair nicméně odpovídá pouze tím, co řekl už v době vyšetřování incidentu - že před nárazem ztratil vědomí a nic dalšího si nepamatuje.

V reálném světě začíná na žádost velvyslankyně Delenn pátrání po komandérovi. Michael Garibaldi navštíví Sinclairův byt a zjistí, že jeho komlink leží na nočním stolku. Posléze díky nezvyklým pohybům na bankovním účtu Bensona zjišťuje, že jeho podřízený by mohl mít s komandérovým zmizením cosi společného.

Benson zoufale kličkuje po stanici, až se odhodlá k zoufalému kroku: přichází k únoscům se žádostí o pomoc. Té se mu nakonec dostává v podobě zásahu energetickou zbraní a následného vyhození do vesmíru. Obsluha stanice Bensonovu mrtvolu objeví u vnějších stěn červeného sektoru a Garibaldi proto pátrání soustředí právě zde.

Sinclair právě prochází jednotlivými branami pekla. Únosci zvýší výkon kybernetu o třetinu a někdejší velitel letky si pomalu začíná uvědomovat některé podrobnosti své mezery v paměti, jak ji nazval někdejší minbarský atentátník (Babylon 5: Setkání). Komandér má nyní vizi, v níž Minbaři v poslední chvíli před střetem zachytili jeho stíhačku a vtáhli ji do útrob křižníku. Poté ho mučily postavy, zahalené do šedých plášťů. Vize je natolik zdrcující, že jej přivede až k násilnému, fyzickému odtržení od kybernetu a útěku od únosců. Zatímco jeden z pozemšťanů se bezvládně svalí do křesla, druhý se se zbraní v ruce vydává v Sinclairových stopách.

Komandér ale i nadále prochází pozměněnou realitou, tentokrát však nezpůsobenou kybernetem, nýbrž aplikovanými drogami. Ve všech lidech na chodbách vidí postavy v šedých kápích, a to i v Garibaldim, který právě dostal zprávu o jeho znovuobjevení. Sinclair má další - a zdá se že konečné - vidění ohledně dávného mučení: v této vizi jedné z postav strhl kápi a spatřil tvář velvyslankyně Delenn... A právě ona zachraňuje situaci. Komandér se opevňuje v Zokalu a střílí po všem co se hýbne. Pak spatří Delenn, která k němu neskrytě přichází a snaží se ho uklidnit. Sinclair na ni ale namíří zbraň a Delenn patrně svého kroku v duchu začíná litovat. Vyšlehne výstřel, ale namísto velvyslankyně k zemi padá zbývající z dvojice pozemšťanů, který se chystal dvojici napadnout. Pak Sinclair kapituluje a nechá se odvést do Medlabu.

Poté, co je mu odčerpán zbytek drogy z organismu, navštíví Delenn a děkuje za záchranu. Na otázku, zda si něco pamatuje odpovídá záporně, nicméně je jasné, že nemluví pravdu. Celý rozhovor ve skrytu poslouchá postarší Minbar, který poté s Delenn naléhavě hovoří (Ukázky).

A tak jediný, kdo si skutečně nic nepamatuje, je druhý pozemský agent. Díky vypálení mozku, jež prodělal po Sinclairově odpojení z kybernetu, nedokáže odpovědět ani nejzákladnější informace - jak se jmenuje či kdo jej vyslal. Jak ale zjistí Garibaldi, za celou akcí je supertajná pozemská organizace...

Ukázky

Zajímavosti

Otázky

Hráli

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Menu
Ostatní
Nástroje