Born to the Purple

Z Babylon5
Přejít na: navigace, hledání

Obsah

Základní data

Krátká synopse

Londova kariéra je ohrožena poté, co mu překrásná tanečnice Adira, do které zamiluje, ukradne z počítače tajně dokumenty.

Synopse

Začíná zápas mezi G'Karem (kterého doprovází nová vedoucí narnského diplomatického sboru Ko'Dath) a Centaury o podobě Eufratské smlouvy. Londo se však namísto rokování věnuje barové tanečnici Adiře Tyree a jednáním zmocňuje Vira, což G'Kar nepřijímá s přílišným pochopením. Tanečnice se do Londa sice zamiluje, nicméně je otrokyní, kterou její pán Trakis nutí zradit - má totiž velvyslanci ukrást purpurové soubory, obsahující špínu o významných rodech Centaurské republiky. S jejich pomocí chce Trakis zničit Londovu kariéru a poškodit či vydírat (případně obojí) zmíněné rody.

Adira sice s pomocí sondy vymámí Londův přístupový kód a purpurové soubory zkopíruje na datový krystal, ale v poslední chvíli se rozhodne nedat je Trakisovi a ukryje se u přítelkyně v hnědé zóně. Trakis posléze navštíví Londa a oznámí mu (vymýšlí si), že Adira je ve skutečnosti narnskou agentkou, která je podvedla. Pomocí mikrovysílačky umístěné na Londově obleku se Trakis posléze dozví místo Adirynina úkrytu, přičemž tanečnici unese. Komandér Sinclair nabízí pomoc, kterou podmiňuje Londovými ústupky v Eufratské smlouvě. Pomocí Talie Wintersové se Sinclairovi podaří zjistit místo, kde Trakis Adiru ukrývá, a tak je tanečnice nakonec zachráněna. Poté, co Londo získá zpět krystal s odcizenými soubory, Adira odlétá ze stanice na planetu Davo.

Garibaldimu se podaří vypátrat šotka, který neoprávněně používal komunikační zlatý kanál, určený výhradně pro velení stanice a velvyslance. Oním šotkem je Susan Ivanovová, která tajně hovořila s umírajícím otcem. Poté, co jej Susan ubezpečí že se to nebude opakovat, nechá si velitel bezpečnosti celou záležitost pro sebe.

Ukázky

Zajímavosti

Hráli

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Menu
Ostatní
Nástroje