Chrysalis

Z Babylon5
Přejít na: navigace, hledání
Chrysalis
Kukla
Sezóna: 1
Epizoda: 22
První vysílání: 3. 10. 1994
První české vysílání: 25. 10. 2000
Produkční číslo: 112
Režie: Janet Greek
Scénář: J. Michael Straczynski
Hodnocení: 9.38
Datum: 28. 12. 2258
Chronologie
← Předcházející Následující →
The Quality of Mercy Points of Departure

Obsah

Krátká synopse

Garibaldi odhalí pokus o atentát na prezidenta Santiaga. Mordenovi přátelé na požádaní Londa zničí jednu narnskou základnu. Delenn se zakuklí.

Synopse

Pár dnů před koncem roku 2258 pokračují roztržky mezi Narny a Centaury. Velvyslanec G'Kar nechce jménem Narnského režimu připustit, aby Centauři získali prostor v sektoru 37. Zdá se, že Londo Mollari trpí, a možná urazil všech padesát centaurských bohů najednou...

Na Zokalu umírá násilnou smrtí Garibaldiho informátor z Podpalubí Steven Petrov. Garibaldi zahajuje pátrání poté, co mu Petrov stačí pošeptat, že se připravuje atentát. Zemře však dříve, než stačí veliteli Bezpečnosti sdělit podrobnosti.

Prezidentská loď směřuje k retranslační stanici u Jupiterova měsíce Io, kde má Luis Santiago vystoupit s novoročním projevem. Stanice ISN prezidentovu cestu přináší v přímém přenosu.

Sinclair a Caterine Sakai se rozhodnou k sňatku. Na neformální večeři požádají Ivanovovou a Garibaldiho, aby se stali jejich svědky. Oba přijímají.

Mezitím Delenn získává od Lenniera odpověď na otázku, kterou položila velvyslanci Koshovi. Slovo "ano" ji postačilo k tomu, aby se rozhodla k důležitému kroku. Předtím však Koshe ještě jednou navštěvuje, aby se o čemsi ujistila. Při této příležitosti se jí Kosh ukáže ve své pravé podobě.

Londo se schází s panem Mordenem, který mu nabízí řešení problému v sektoru 37. Londo, i když s pochybami, souhlasí.

G'Kara navštíví Sinclair, který se snaží urovnat nový konflikt mezi Narny a Centaury. Nicméně G'Kar namítá, že všichni dělají to, co je nevyhnutelně nutné. Sinclair odchází s nepořízenou.

Na narnskou základnu podniknou útok lodě Mordenových spojenců a srovnají ji se zemí. Narnské lodě na oběžné dráze jsou naprosto zničeny. G'Kar se obává, že na scénu přichází další protivník Narnů. Rozhoduje se, že odletí na domovský svět.

Garibaldi po udání člověka z Podpalubí nalezne jakéhosi Devereauxe, který údajně najal Petrova k práci na překladu zboží v babylonských docích. Muž se tváří a jedná značně povýšeně, nicméně Garibaldi jej prozatím nechává vychladnout ve vězení. Současně zjišťuje, že Devereaux používá neoznačené PPG, které vlastní pouze (zřejmě) agenti Pozemských sil. Následně ho jeho pobočník informuje, že Devereaux zmizel z cely.

Ze zpráv ISN vyplývá, že viceprezident Morgan Clark opustil Prezidentskou loď kvůli virové nákaze. Delenn definitivně skládá zámotkový artefakt.

Ve skladišti Garibaldi s pobočníkem nalézají jakési rušičky a triangulační zaměřovací zařízení. Z jejich nastavení zjistí, že atentát má být veden proti Prezidentské lodi. Bez podrobností informuje Sinclaira a utíká k němu. V chodbě ale narazí na Devereauxe a jeho kumpány. Když se je snaží zatknout, zezadu jej postřelí jeho vlastní zástupce...

Mezitím Sinclaira, který na Garibaldiho čeká v bytě, navštěvuje Delenn. Protože Sinclair nemá příliš času, slibuje jí návštěvu v nejbližších chvílích. "Dobře, ale pospěšte si," vyzývá ho velvyslankyně, která mu současně řekne, že jej informuje o jeho úloze v Bitvě o Linii.

Garibaldi se s vypětím sil doplazí do výtahu a vyjede na Zokalo. Tam jej objeví návštěvníci novoročních oslav a Michael je ihned odeslán na operační sál. Na cestě stačí Sinclairovi prozradit, na koho je atentát zaměřen. Komandér sice spěchá do C&C, nicméně všechno spojení s Prezidentskou lodí je rušeno. V přímém přenosu na ISN poté celé osazenstvo C&C vidí, jak Prezidentská loď před příletem k retranslační stanici vybuchuje...

Londo se opět schází s Mordenem - je zděšen z řádění neznámých lodí v sektoru 37. Morden ho nicméně uklidňuje a poukazuje na Londovu vzrůstající oblíbenost ve vládnoucích kruzích na domovském světě.

Pozemská senátorka nevěří Sinclairovu vyprávění o "atentátu" a vyzve jej, aby si celou záležitost nechal pro sebe. Clark skládá prezidentský slib a ujímá se funkce.

Za Sinclairem přichází Kosh a připomene mu schůzku s Delenn. Když komandér dorazí do jejího bytu, nalezne zde pouze Lenniera a kuklu, v jejíž útrobách se nyní velvyslankyně nachází.
Morden rozmlouvá se svými neviditelnými společníky a na Babylon 5 přichází Nový rok - 2259.

Jaký bude? Kdo ví...

Ukázky

Zajímavosti

Otázky

Hráli

Poznámka

Premiéra ve Státech byla 26. října 1994. V Angli 3. října 1994, tedy o několik týdnů dříve.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Menu
Ostatní
Nástroje