Convictions

Z Babylon5
Přejít na: navigace, hledání
Convictions
Rozsudky
Sezóna: 3
Epizoda: 2
První vysílání: 13.11.1995
První české vysílání: -
Produkční číslo: 302
Režie: Michael Vejar
Scénář: J.Michael Straczynski
Hodnocení: 7.75
Datum: 16. 1. 2260
Chronologie
← Předcházející Následující →
Matters of Honor A Day in the Strife

Obsah

Krátká synopse

Ivanovová použije neobvyklou metodu k rozřešení série pumových atentátů ohrožujících stanici.

Synopse

Koshovo zjevení přivádí na Babylon 5 poutníky a misionáře ze všech světů (viz. Ukázky). Patří mezi ně také bratr Theo a mniši Dominikánského řádu ze Země. Chtějí se zde usadit. Jejich posláním je poznávat jména a podoby Božského stvořitele a Babylon 5, jako obchodní křižovatka téměř všech cizích ras, tomuto účelu plně vyhovuje. Svůj pobyt na stanici a náklady s tím spojené si chtějí odpracovat.

V podpalubí stanice došlo k výbuchu. Pan Garibaldi se snaží zjistit, zda jde o nehodu nebo o sabotáž. Dochází k dalšímu výbuchu na přístavním molu, kde pan Lennier očekává příjezd Delenn. Ve snaze zachránit Delenn a Londa Mollariho uvízne za bezpečnostními dveřmi a je těžce raněn.

Bezpečnostní tým už identifikoval výbušninu a také cíl výbuchů. Jsou to lidé, co nejvíce mrtvých. Pachatel je však stále neznámý. Kapitán Sheridan přijímá bezpečnostní opatření. Lidé se bojí vycházet ze svých bytů.

G'Kar a Mollari se navzájem obviňují z těchto útoků, nemají však pro svá tvrzení žádný důkaz.

Londo je na ošetřovně a povídá si s Lennierem. Vypráví mu dokonce vtip. Lennier je ovšem v bezvědomí a nikdo netuší kdy, nebo jestli vůbec se z něho probere.

Další výbuch. Tentokrát není nikdo zraněn. Bezpečnosti se podaří zjistit, že stejné výbušniny byly použity při teroristických útocích na Proximě 3. Konečně mají stopu.

Při dalším výbuchu jsou Londo s G´Karem společně uvězněni v troskách kabiny výtahu. Londo se snaží dostat ven, ale G'Kar nespolupracuje. Rád obětuje svůj život, když uvidí umírat Londa Mollariho.

Garibaldi kontroluje záznamy o příletu lodí z Proximy 3, poručík Ivanovová má za úkol analyzovat záznamy bezpečnostních kamer. S pomocí mnichů bratra Thea se podaří zjistit totožnost pachatele. Je to zaměstnanec údržbářské sekce stanice, Robert Carison. Při pokusu o jeho zadržení dochází k dalšímu výbuchu. Carison hrozí explozí celé stanice. Kapitán Sheridan se mu vydává do rukou jako rukojmí i jako vyjednavač.(viz. Ukázky) Snaží se získat čas. Díky ukryté vysílačce Garibaldi všechno slyší. Dává pokyn svým lidem k prozkoumání sekce, kde Carison pracoval. A mají štěstí. Bombu nachází připevněnou na plášti reaktoru. Podaří se jim nálož uvolnit a s pomocí robota ji dopravit do bezpečné vzdálenosti od stanice.

Carison to nemá v hlavě zcela v pořádku. Považuje sám sebe za umělce a své oběti za diváky. Když se nedopatřením ozve Sheridanova vysílačka, rozzuří se, dojde k rvačce a nakonec plní svou hrozbu a pouští dotekový spínač. Dojde k explozi nálože ve vesmíru, která už stanici nemůže ohrozit. Carison je zatčen.

Lennier se probírá z bezvědomí. Za záchranu života Londa Mollariho bude pravděpodobně [Republika Centauri|Centaurskou republikou]] vyznamenán.(viz. Ukázky)

Záchranáři nachází v troskách výtahu také Londa a G'Kara. Oba přežijí. G'Kar je zklamaný. (viz. Ukázky)

Ukázky

(Ivanovová odvolává Garibaldiho pryč, ten přenechává misionáře Zackovi)

Sheridan: (rozepíná si uniformu a košili a pokouší se ukrýt vysílačku)

Hráli

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Menu
Ostatní
Nástroje