Deathwalker

Z Babylon5
Přejít na: navigace, hledání

Obsah

Základní data

Krátká synopse

Zatímco velvyslanec Kosh najme Talii Wintersovou pro telepatický dohled nad neobvyklým obchodním jednáním, na stanici přilétá dilgarská vědkyně, která údajně objevila sérum nesmrtelnosti.

Synopse

Vorlonský velvyslanec Kosh povolává na Babylon 5 jakéhosi Abbuta, který poskytuje služby jako organický záznamník, takzvaný "vicar". Rozhovorů se na Koshovu žádost účastní i Talia Wintersová, nicméně jsou pro ni naprosto nepochopitelné.

Mezitím na stanici přilétá žena, v níž narnská atašé Na'Toth poznává někdejší krutou dilgarskou vojevůdkyni Jha'Dur, známou též pod vcelku trefnou přezdívkou Kráčející smrt. Ihned ji napadne a žena skončí v nemocnici, její stav však není kritický. Jen jedna věc je ještě podivnější než znovuobjevení této Dilgarky na veřejnosti, a sice skutečnost, že Jha'Dur vyhlíží naprosto stejně jako před třiceti lety během dilgarské invaze. Samotná žena vše vysvětlí: vlastní totiž antiagapikum, sérum nesmrtelnosti, které chce prostřednictvím Země nabídnout všem rasám v Galaxii. Po tomto zjištění jí pozemšťané okamžitě nabídnou laboratoře na výzkum a tím de facto i azyl.

Toto řešení se však ani trochu nezamlouvá Narnům, kteří mají s Kráčející smrtí vlastní plány. Zatímco Londo pouze tápe a nemá jistotu o přítomnosti Jha'Dur na stanici, velvyslanec G'Kar se zachová podle starého a mnohokráte vyzkoušeného hesla chcípla mi koza, ať sousedovi chcípne taky. A tak poté, co se mu Dilgarku nepodaří získat pro spolupráci s Narnským režimem, prozradí Lize Nezávislých světů její přítomnost na Babylonu 5. Zástupci Ligy podají ve Sněmu Babylonu 5 návrh na jednání o tom, zda Jha'Dur nevydat k stíhání za zločiny proti lidskosti. Pro tuto alternativu ale hlasuje pouze Liga a Země (komandér Sinclair), naopak zbývající rasy jsou proti (kromě VorlonůKosh se jednání nezúčastní).

Ukáže se rovněž, že Jha'Dur chtěla předat sérum právě pozemšťanům proto, že v minulosti stáli proti ní a prakticky způsobili její pád. Hlavní složka antiagapika je totiž přírodní a nelze ji vyrobit synteticky - musí se získávat z těl jiných živých bytostí. Kráčející smrt tak doufá, že se lidé na sebe vrhnou jako kobylky a její práce tak bude pokračovat.

Situace se komplikuje neúprosným postojem Ligy, a posléze se u stanice objevují jejich válečné lodě. Přestože Sinclair učiní vstřícné a opětované gesto - nabídne, aby Liga vyslala do pozemských laboratoří vlastní vědce -, vše nakonec končí úplně jinak. Když loď se vzácným nákladem míří ke skokové bráně, objeví se vorlonský křižník a člun i s Jha'Dur zničí...

Ukázky

Zajímavosti

Otázky

Hráli

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Menu
Ostatní
Nástroje