Grail

Z Babylon5
Přejít na: navigace, hledání
Grail
Grál
Sezóna: 1
Epizoda: 15
První vysílání: 6. 6. 1994
První české vysílání: 6. 9. 2000
Produkční číslo: 109
Režie: Richard Compton
Scénář: Christy Marx
Hodnocení: 7.43
Datum: 11. 9. 2258
Chronologie
← Předcházející Následující →
TKO Eyes

Obsah

Krátká synopse

Na Babylon 5 přilétá poutník, hledající svatý grál. Série nevysvětlených úmrtí několika bezdomovců může mít spojitost s velvyslancem Koshem.

Synopse

Na stanici přilétá poutník Aldous Gajič, pátrající po svatém grálu, z něhož pili učedníci při poslední večeři Ježíše Krista. Krátce po příletu se ho snaží okrást Thomas Jordan, drobný zlodějíček, který dluží 100 tisíc kreditů gangsterovi Desmontovi Muzičenkovi (používajícímu přezdívku Deuce). Ten navíc likviduje svědkyni svých zlovolností, když jí nechá "vypláchnout" mozek. Tím, kdo amatérský brainwashing provede, je - jak se zdá - vorlonský velvyslanec Kosh. Gajič se poté Thomase zastane při slyšení u ombudsmana s tím, že jej vezme pod svou ochranu.

Thomas je sice původně odsouzen k opuštění stanice, ale toho se zdráhá. Vznáší teorii, podle níž by v případě jeho odletu byl Babylon 5 zničen. Jordan byl totiž při stavbách všech předchozích stanic [[Projekt Babylon|projektu Babylon]. A ony čtyři stanice do jedné byly zničeny či se záhadně ztratily...

Gajič je ujištěn, že grál není v držení Minbarů ani Centaurů; velvyslanci Delenn a Londo a zejména jejich atašé Lennier a Vir Cotto provedou rešerži záznamů domovských světů s negativním výsledkem.

Mezitím Garibaldi zjišťuje, že ve vorlonském skafandr "vysávače mozků" není velvyslanec Kosh ale nestvůra z rasy Nakalinů, ktera je zejména Centaurům známa pod jménem Žrouti. Při operaci vedoucí k likvidaci Žrouta Gajič umírá na následky zranění a Thomas přebírá jeho místo. Žrout je posléze zničen; Londo a Vir mohou opět vyjít z bytu a pohybovat se dle libosti po stanici. Možná však měli raději zůstat doma, protože ticho v jejich bezprostředním okolí nasvědčuje mnohému.

Thomas opouští stanici, ale (Garibaldim a Sinclairem "zjevně" očekávaný) konec Babylonu 5 se nekoná. Jediným skeptikem tak zůstává Ivanovová: "Nestalo se to dnes, tak se to stane zítra. Bum... BUM! BUM!!"

Ukázky

Zajímavosti

Otázky

Hráli

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Menu
Ostatní
Nástroje