Legacies

Z Babylon5
Přejít na: navigace, hledání
Legacies
Odkazy
Sezóna: 1
Epizoda: 17
První vysílání: 20. 6. 1994
První české vysílání: 20. 9. 2000
Produkční číslo: 115
Režie: Bruce Seth Green
Scénář: D. C. Fontana
Hodnocení: 7.87
Datum: 18. 11. 2258
Chronologie
← Předcházející Následující →
Eyes A Voice in the Wilderness, Part I

Obsah

Krátká synopse

Ztráta těla zesnulého minbarského válečníka, který vedl Bitvu o Linii, směřuje k diplomatickému incidentu.

Synopse

Na Babylon 5 přilétá minbarský křižník, který přiváží tělo mrtvého vůdce Brenmera. Ještě před příletem dojde k incidentu: protože loď má otevřené střílny, velení stanice aktivuje obrannou síť. Do roztržky ale vstoupí velvyslankyně Delenn, podle níž stanici žádné nebezpečí nehrozí. Jde totiž o jakousi poctu či znamení.

Mezitím Ivanovová a Talia Wintersová přistihnou na Zokalu při drobné krádeži dívku Alisu Beldonovou. Ta dostává "telepatický šok" a je urychleně dopravena do Medlabu. Ani zde nenachází klid, protože dojde k hádce mezi důstojnicí a agentkou Sboru PSI o dívčinu další budoucnost. Ivanovová s pomocí nařízení Pozemské centrály odmítá možnost dívčina převezení na Zemi, kde by měla vstoupit do služeb Sboru. Naopak jiná možnost je nepřípustná pro Talii.

Při obřadu minbarský válečník Neroon zjišťuje, že rakev je prázdná a Brenmerovo tělo se záhadně ztratilo. Z krádeže podezřívá prakticky všechny na stanici. Garibaldi začíná vyšetřování, a jako první navštěvuje narnskou atašé Na'Toth. Ta však nechce mít se ztrátou těla nic společného. Atašé má jiné starosti, snaží se totiž na vidinu krásného života zlákat Alisu k odchodu na Narnu. Narni totiž nemají telepaty a genetická výbava Alisy by se jim proto velmi hodila. Od tohoto záměru však Alisu odradí pohled do chladné mysli Narnky. Mezitím Garibaldi neúspěšně prověřuje možnost, že by tělo Minbara odcizili Pakmařané.

Své soukromé pátrání provede i Neroon, který se vloupá do komandérova bytu a zde hledá tělo. Po Sinclairově příchodu dojde ke rvačce a komandérově vítězství. Přesto Neroon vyhrožuje útokem na Babylon 5, pokud se tělo nenajde. Alisa nakonec nepodlehle ani podbízení Narnů, ani volání Sboru PSI a přijme nabídku Minbarů. Při setkání s Delenn ale spatří v její mysli dvě věci - slovo Kulka a zejména způsob, jakým bylo odcizeno Brenmenovo tělo.

Při prohlídce věcí, které minbarská velvyslankyně posílá na domovský svět, posléze Sinclair a Garibaldi naleznou důkaz v podobě urny. Delenn nezapírá a vysvětlí, že vůdce si přál malý a nikoli vznostný posmrtný obřad, a proto se rozhodla ke krádeži. Nakonec ještě o svých čistých úmyslech přesvědčí i Neroona. Talia Wintersová se omlouvá Ivanovové za konflikty, které mezi nimi panují a Alisa před odletem seznamuje Sinclaira s tím, co spatřila v mysli velvyslankyně Delenn...

Ukázky

Zajímavosti

Otázky

Hráli

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Menu
Ostatní
Nástroje