Matters of Honor

Z Babylon5
Přejít na: navigace, hledání
Matters of Honor
Otázka cti
Sezóna: 3
Epizoda: 1
První vysílání: 6.11.1995
První české vysílání: -
Produkční číslo: 301
Režie: Kevin G. Cremin
Scénář: J.Michael Straczynski
Hodnocení: 8.6
Datum: 1. 1. 2260
Chronologie
← Předcházející Následující →
The Fall of Night Convictions

Obsah

Krátká synopse

Zatímco Země oficiálně hledá informace o záhadné lodi, na kterou narazil poručík Warren Keffer v hyperprostoru, Londo Mollari se snaží o odstranění jeho spojení s Mordenem. John Sheridan dostane nový nástroj v boji proti Stínům.

Synopse

Je to už týden, co velvyslanec Kosh zachránil kapitánu Sheridanovi život. Od té doby ho nebylo možné zastihnout, proto mu může kapitán poděkovat až nyní. Velvyslancova reakce je … prostě vorlonská.

Na Babylonu 5 přichází člen zpravodajské jednotky Pozemských sil, David Endawi. Má tajný úkol a žádá kapitána, aby se jejich jednání zúčastnila i Delenn.

Bezpečnostní tým pana Garibaldiho přiváží na ošetřovnu člověka, který se po vystoupení z lodi zhroutil. Doktor Steven Franklin najde na jeho plášti odznak Rangers. Diagnostikuje vyčerpání, nedostatek kyslíku a dehydrataci. Než stačí zavolat dalšího lékaře, muž zmizí.

Londo se u baru setká s panem Mordenem a žádá ho, aby vzhledem k situaci, kdy válka s Narny skončila, se on i jeho společníci stáhli. Centaurská republika je už nebude potřebovat. Pan Morden souhlasí, na odchodu však Londovi připomene konečné vyúčtování. Pak odejdou na jak dlouho si bude pan velvyslanec přát...(viz.Ukázky)

Úkolem Davida Endawiho je zjistit co nejvíce informací o neznámé lodi, záznam které pořídil v hyperprostoru, poručík Keffer těsně před svou smrtí. Delenn Endawimu tvrdí, že takovou loď nikdy neviděla. Pan Endawi se chce setkat i s ostatními velvyslanci na stanici. Na chodbě Delenn zastaví Lennier a vyřizuje vzkaz – někdo se s ní chce setkat, současně jí předá odznak Zvláštních jednotek.

Dalším velvyslancem, kterého pan Endawi navštíví je ]]Londo Mollari]]. Ani Londo takovou loď neviděl, jen ve svém snu. Snu, který má blíž k noční můře. Londo stojí na své planetě a nad hlavou má tisíce takovýchto lodí, až docela zakryjí slunce.

Delenn se setkává s Marcusem Colem. Je členem Rangers a je také oním mužem, který sotva přežil cestu na Babylon 5 a který zmizel z ošetřovny. Žádá Delenn a Sheridana o pomoc. Přichází z planety Zagros 7, kde mají Rangers výcvikový tábor. Je to malá, bezvýznamná drazijská kolonie na okraji jejich prostoru. Poslední dva týdny je blokována centaurskými loděmi, které sestřelí každého, kdo chce planetu opustit. Jejich cílem je pravděpodobně výcvikový tábor. Marcusovi se podařilo s pomocí přítele blokádou proniknout.

Kapitán Sheridan spolu s poručíkem Ivanovovou a Marcusem odlétají ze stanice. Pan Garibaldi zůstává na Babylonu 5, aby kryl jejich nepřítomnost před ostatními, hlavně před Davidem Endawim. Delenn s Lennierem použili minbarský transportér. Na daných souřadnicích se mají setkat s minbarskou bojovou lodí. Nachází zde Bílou hvězdu – loď nové generace, nové technologie a nového vzhledu. Má mnohá vylepšení a mezi ty nejdůležitější patří systém skokových motorů. Minbaři ji postavili pro velitele Rangers, pro Sheridana.

Mollari s Mordenem spolu „účtují“. Galaxii si rozdělili, už si nic nedluží, až na malou výjimku - Zagros 7. Londo s hrůzou zjišťuje, že Morden navázal kontakt s lordem Refou a hodlá s Centaury dál spolupracovat.

Dalším, koho David Endawi navštíví je občan G'Kar. A tady konečně získá pár informací. Jak je zaznamenáno v Knize G'Quana - před tisíci lety využíval Pradávný nepřítel domovský svět Narnů jako svou základnu. V Knize je také obrázek jejich lodí, je totožný se záznamem poručíka Keffera. (viz.Ukázky)

Bílá hvězda míří k Zagrosu 7. Po vstupu do normálního prostoru zjistí, že centaurská blokáda byla odvolána a planetu střeží pouze automatický systém. Sheridan vydává rozkaz ke zničení několika zařízení a vytvoření únikového okna pro lodě Rangers. V tom se objevují Stíny. Bílé Hvězdě se podaří uniknout do hyperprostoru, ale Stíny jí sledují. Kapitán Sheridan v sektoru 45 nechá aktivovat Skokovou bránu a v momentě kdy branou prochází Stíny, vytvoří Bílá hvězda ještě skokový bod. Uvolněné množství energie zasáhne i Bílou hvězdu, loď Stínů však zničí.

Po návratu na Babylon 5 zastihnou pana Endawiho už na odchodu. Svou zprávu, která říká, že o lodi vlastně nikdo nic neví předává pan Endawi senátorce Pozemské aliance. Po jeho odchodu vchází do místnosti člen sboru PSI a pan Morden! Zdá se, že i na Zemi už zaťal drápek.

Kapitán Sheridan zakládá Válečnou radu, která bude zajišťovat svým členům především informace. Jejími členy jsou důstojníci nejvyššího velení Babylonu 5, Marcus, případně další členové Ragers a Delenn.(viz.Ukázky)

Ukázky
Otázky

Hráli

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Menu
Ostatní
Nástroje