Messages from Earth

Z Babylon5
Přejít na: navigace, hledání

Obsah

Základní data

Krátká synopse

Senát pokračuje ve vyšetřovaní prezidenta Clarka. Archeoložka přináší zneklidňující zprávy o vývoji událostí doma, které opět Sheridana nutí konat proti své vládì.

Synopse

Ivanovová chce zabít Marcuse. Hned po snídani. Jestli ho najde. K snídani jí poslal vejce na slanině jako poděkování za pomoc. Čerstvá vejce jsou na Babylonu 5 velkou vzácností a vyvolaly v Sheridanovi a Garibaldim takové choutky, že Susan ta lahůdka ani nechutnala.

Marcus má jiné starosti. Doprovází z přístavu ženu, kterou přepadla celá banda nájemných zabijáků. Nakonec se mu podaří dostat ji na ošetřovnu. Je to archeoložka, dr. Mary Kirkishová.

Zprávy ISN informují o dalším průběhu senátního vyšetřování prezidenta Clarka. Jeho bývalý lékař potvrdil, že nemoc, kvůli které Clark před výbuchem opustil Prezidentskou loď, mohla být předstíraná.

Pan Garibaldi navštíví G'Kara ve vězení. Už si odseděl dva týdny za napadení Mollariho a vypadá spokojenější než na svobodě. Medituje, přemýšlí, občas i zpívá. (Ukázky)

Na Válečné radě Garibaldi objasňuje, proč pověřil Marcuse, aby dr. Kirkishovou vyhledal a doprovodil na Babylon 5. Mnoho lidí si přeje její smrt. Před 7 lety , při vykopávkách na Marsu objevila jejich expedice neznámou loď. Byla to ta samá, kterou nedávno viděla na ISN. Loď Stínů. Ze Země dostali instrukce vyklidit základnu a přesunout se. Po několika týdnech, kdy v okolí nálezu operovali neznámé, nejspíš vojenské pozemské síly přiletěla další loď Stínů. Tu napůl vykopanou oživila a obě odletěli. Náhodným svědkem této události byl i pan Garibaldi (se Sinclairem), který v tu dobu poblíž havaroval s raketoplánem a k civilizaci šel pěšky. Jediné co namístě po návratu našel, byl odznak sboru PSI.

Před několika týdny přizvali doktorku k dalšímu nálezu. Další loď. Na Ganymedu. Tentokrát ji Pozemšťané nehodlají vrátit, chtějí s ní experimentovat. Během tří dnů ji chtějí převézt na Zem, aby ji v případě nutnosti mohli použít. Delenn doktorce slibuje ochranu a dopravu do minbarského prostoru. Kapitán přemýšlí co dál.

Noční hlídka má tento týden už třetí schůzku. Něco se chystá: Ze Země přichází zprávy, že do dvou měsíců začne zatýkání senátorů, úředníků i členů štábu, kteří se zaprodali cizím mocnostem a konspirují proti Zemi. Seznamy jsou již připravené.

Je rozhodnuto. Nemůžou připustit, aby se Clarkovi dostala do rukou taková zbraň. Sheridan s Delenn odletí na Bílé Hvězdě do prostoru Ganymeda a pokusí se loď zničit ještě před aktivací. Ostatní zůstanou na stanici a budou krýt kapitánovu nepřítomnost.(Ukázky) Sheridan je pryč už celý den. Ivanovová je nervozní a ze všeho obviňuje Marcuse. Nikdo jiný není po ruce.(Ukázky)

Bílá Hvězda vstupuje do normálního prostoru Ganymeda. Zachytí komunikační signál z měsíce. Do lodi vchází člověk, ztrácejí jeho biosignál a loď se aktivuje. Lodi Stínů využívají jako řídící jádro živou bytost se kterou splynou a ta stane se jejich součástí. Teprve pak je loď funkční.

Ovšem člověk, který se stal jádrem této lodi nebyl řádně vycvičen a loď se vymkla kontrole a chová se jako šílená. Ničí vše. Zničila celou základnu na Ganymedu. Po pokusu Sheridana loď zničit, začala Bílou Hvězdu pronásledovat. A pronásledovala jí i do atmosféry Jupiteru, jejíž tlak nevydržela a byla zničena. V té chvíli ale štěstí Sheridana opustilo. Pozemský křižník Agamemnon na ně zaútočil v domnění, že to byla Bílá Hvězda, která zničila základnu na Ganymedu. Kapitán nechce střílet na pozemskou loď, navíc na Agamemnon, jeho vlastní loď. Delenn navrhuje použít skokové motory v atmosféře. Je to nebezpečné, ale povedlo se. Bílá Hvězda uniká do hyperprostoru a vrací se na Babylon 5.

Velitel Noční hlídky na Babylonu 5i přes snahu kapitánových přátel z jistil, že byl kapitán 4 dny pryč a oznámil to na Zem. Protože se domnívá, že i Garibaldi je do spiknutí proti Zemi zapojený, tlačí na Zacka, aby ho špehoval. Zack nechce, Garibaldi je jeho přítel. Má na výběr : přítel, nebo práce?

Marcus vysvětluje Susan své postavení v struktuře Babylonu 5. (Ukázky)

Na ISN hlásí, že z důvodu ohrožení planetární bezpečnosti, prezident Clark vyhlásil na Zemi stanné právo.

Ukázky
Hráli

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Menu
Ostatní
Nástroje