Mind War

Z Babylon5
Přejít na: navigace, hledání

Obsah

Základní data

Krátká synopse

Bývalý instruktor Talie Wintersové Jason Ironheart utíká před Sborem PSI na Babylon 5. Catherine Sakaiová zkoumá slibnou planetu kvůli zahájení těžby nerostů.

Synopse

Na stanici přilétá telepat Jason Ironheart, který se zúčastnil genetických pokusů Sboru PSI. Uniká sice letce Černá Omega, nicméně na Babylonu 5 přicházejí agenti PSI Alfred Bester a Kelseyová, kteří chtějí Sinclaira přimět ke spolupráci na dopadení Jasona. Agenti totiž doufají, že se Jason na B5 objeví a že bude kontaktovat Talii Wintersonovu.

Mezitím Catherine Sakaiová dostává práci: má prozkoumat planetu Sigma 957. G'Kar se ji snaží od tohoto úkolu odradit, nicméně Catherine nakonec k planetě odlétá a velvyslanci nezbude, než aby k planetě tajně vyslal dva narnské křižníky; očekává totiž, že se vyskytnou problémy.

Jason svou bývalou milenku a žákyni Talii skutečně zkontaktuje a seznámí ji s podstatou experimentů Sboru PSI - ti chtěli vytvořit stabilního telekinetika. Experiment se posléze podařil a jeho výsledkem je právě Ironheart. Protože nedokáže plně ovládat své nové schopnosti, je nebezpečný i pro Babylon 5. Přesto mu Sinclair pomůže uniknout před agenty, nicméně ti se o Jasonovi dozvědí a chtějí jej zastavit pomocí telepatického příkazu. Jason nechá agentku Kelseyovou doslova vypařit, zraněn je i Alfred Bester. Nakonec se Jason mění v čistou energii a na rozloučenou dá Talii dárek - telekinetickou schopnost... Catherine u Sigmy 957 narazí na neznámou (a obrovskou) loď, jejíž posádka jejímu člunu odebere všechnu energii - ten bezmocně padá směrem k povrchu planety. V poslední chvíli se objeví narnské křižníky, které Sakaiovou zachrání.

Ukázky

Zajímavosti

Otázky

Hráli

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Menu
Ostatní
Nástroje