Shadow Dancing

Z Babylon5
Přejít na: navigace, hledání

Obsah

Základní data

Krátká synopse

Aliance poprvé odráží útok Stínů. Doktor Franklin konečně našel sám sebe. Stíny útočí oklikou - na Babylon 5 přichází ten koho nikdo nečekal.

Synopse

Epizoda začíná v čase Z mínus 7 dní

Aliance se připravuje k boji. Delenn se snaží přesvědčit představitele Ligy nezávislých světů, aby k následujícímu boji poskytli maximum svých lodí. Po bouřlivé diskusi odchází a žádá všechny přítomné, aby si to promysleli, poradili se se svými vládami, ale aby nečekali příliš dlouho, je málo času.

Kapitán Sheridan posílá do sektoru 83 Marcuse a Ivanovovou s Bílou Hvězdou jako hlídku, aby informovali Alianci okamžitě po objevení nepřátelských lodí a ta mohla včas zasáhnout. Naděje, že tuto misi přežijí je i při hladkém průběhu událostí pouhých 50%.

Když se Delenn vrátí do sněmovní místnosti, lekne se, místnost je téměř prázdná. Zůstal zde pouze jeden ze zástupců Draziů. Ostatní ho pověřili oznámit Delenn, že poskytnou Alianci podporu svých lodí.

Pan Garibaldi je nervózní. Už několik dní nemá zprávy o Stephenovi. Má pocit, že selhal. Co když Stephen odháněl všechny jen proto, aby věděl, jestli za ním jeho přátelé půjdou třeba do pekla? (Ukázky)

Z mínus 6 dní

Marcus a Susan hlídkují v Sektoru 83. Střídají se ve službě po 4 hodinách. Marcus Susan řekne, že je nejkrásnější ženou jakou kdy potkal. Řekne jí to ovšem minbarsky, takže to vzápětí zahraje do autu. Susan se nějak nemůže srovnat s minbarskými odpočívacími rampami, tak si nakonec ustele na podlaze. Vzápětí jí Marcus volá na můstek.

Kapitán Sheridan má pochybnosti, zda by neměl zůstat na stanici, která zůstane v podstatě bez velení. Delenn ho přesvědčuje, že je nutné, aby letěl s ní a s flotilou do boje. Nakonec se ho ptá, jestli s ní stráví noc, až tento boj skončí. Ovšem ne noc, jak by si jí snad představoval kapitán, ale podle minbarské tradice, kdy po tři noci sleduje žena spícího muže a pozná tak jeho pravou tvář.(Ukázky)

Doktor Franklin se zaplete do rvačky a je zraněn bodnou ranou do břicha. Pachatelé utečou a dokonce i muž, kterému Stephen pomohl, odmítá zavolat pomoc ze strachu z vězení za prodej drog.

Rána silně krvácí, nevypadá to dobře. Stephen vidí své druhé já, konečně potkává sám sebe.

Marcus zachytil jednu loď Stínů, menší, asi průzkumnou. Začnou ji pronásledovat, zničí ji, ale jejich skokové motory jsou poškozeny. V tom se z hyperprostoru vynořuje celá flotila lodí Stínů. Bílá Hvězda vysílá signál. Motory už budou každou chvíli opravené, jedna z lodí Stínů je už zaměřila. Otvírá se Skoková brána a přichází flotila Aliance. Bitva začíná...

Doktor Franklin, kterému jeho druhé já dává co proto, se nakonec rozhodne, že chce žít, že chce začít znovu od začátku. Překonává bolest a doplazí se na tržiště mezi lidi. Bezpečnostní hlídka volá zdravotnický personál a Stevena rychle převáží na ošetřovnu. Je to vážné, ztratil hodně krve. Bitva je těžká, ztráty jsou velké. Na jednu zničenou loď Stínů připadnou dvě lodě Aliance. Nakonec Stíny ustupují a stahují se do hyperprostoru. Útok byl odražen, sektor 83 zachráněn. Lodě Aliance se vrací na Babylon 5 a přiváží zraněné. Na ošetřovně je rušno.

Z mínus 4 dni

Od lodě Stínů se hyperprostoru odpoutává malá loď a odlétá.

Na schůzce Sheridan, Delenn a Ivanovová uvažují co dál. Jak dlouho bude trvat, než Stíny znovu zaútočí. Už ví, že za odražením útoku na sektor 83 stojí kapitán Sheridan a Babylon 5. Je to jen otázka času, dříve či později zaútočí na stanici.

Na ošetřovně doktor Franklin pomáhá alespoň vědomostmi, když nemůže přiložit ruku k dílu. Přichází za ním kapitán a nabízí mu zpět práci a funkci přednosty nemocnice. Stephen přijímá.

Delenn tráví noc pozorováním spícího Sheridana Najednou se otevírají dveře a do místnosti vchází Anna Sheridanová, Johnova manželka. Delenn vypadne těžítko z roky a rozbije se.

Z mínus 2 dni

Ukázky

Otázky

Poznámka

Epizoda byla dříve odvysílána ve Velké Británii, a to 15. 9. 1996.

Hráli

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Menu
Ostatní
Nástroje