Signs and Portents

Z Babylon5
Přejít na: navigace, hledání

Obsah

Základní data

Krátká synopse

Na stanici zaútočí piráti. Pan Morden obchází velvyslance s neobvyklou otázkou. Londo získá významný centaurský artefakt.

Synopse

Staniční celnicí prochází pozemšťan, který se představuje jako Morden. Obsluze celnice říká, že poslední roky neaktualizoval ID kartu, neboť byl na výzkumech kdesi na Okraji.

Velení stanice zvažuje možnosti obrany proti pirátům, kteří již dvakrát zaútočili poblíž Babylonu 5. Ivanovová navrhuje zkontrolovat náklady přilétajících lodí, z nichž by bylo možné vytipovat příští cíl útoku. Po tomto rozhovoru Sinclair požádá Garibaldiho, aby neoficiálně pátral po tom, co se komandérovi stalo během Bitvy o Linii. Sinclair se navíc šéfovi bezpečnosti svěřuje, že je přesvědčen o přítomnosti velvyslankyně Delenn u jeho výslechu (zřejmě) Šedým koncilem.

Londa navštíví překupník Reno a předává mu dávný symbol centaurské republiky - klenot Oko, ztracené před stoletím v bitvě o Na'Shok a kdysi patřící prvnímu centaurskému císaři...

Londo spěchá na domluvenou schůzku a u výtahu se potkává s velvyslancem G'Karem. Jako obvykle se jeden na druhého durdí a provokují, tentokrát kvůli hladomoru na jihu Narny. I když tato roztržka nevybočuje z řady jim podobných, její následky se posléze projeví při jednáních obou velvyslanců s Mordenem. Tajemný pozemšťan dává Narnovi jedinou otázku (a pak ji opakuje i Londovi a Delenn): "Co chcete?" G'Kar sice nejdříve nechápe její smysl, nicméně nakonec jednoznačně odpovídá: chce zničit Centaury, kteří uzurpovali jeho svět.

Jiné starosti má právě Londo. Setkává se s lordem Kirem a jeho rodinnou věštkyní, lady Ladirou. Ta má ihned po příletu na stanici znepokojivou vizi o zkáze stanice. Kiro ji před Mollarim omlouvá s tím, že již v minulosti měla nenaplněné vize - jemu osobně při prvních narozeninách prorokovala, že jej zabijí stíny, což mu nedává žádný smysl.

Morden navštěvuje velvyslankyni Delenn. Minbarce se během jednání náhle na čele objeví jakýsi trojúhelník a velvyslankyně spatří, jak přes Mordena přechází stín. Ihned ho vyhodí a prohlásí: "Jsou tu".

Kiro a Londo obdivují Oko. Prvně jmenovaný se centaurskému velvyslanci svěřuje, že situace na Centauri Prima není příliš dobrá, mnohé se totiž změnilo a lid je nespokojený s postoji vůdců. Kiro navíc nevylučuje, že by s Okem mohl žádat centaurský trůn, od čehož ho ovšem Londo odrazuje.

Morden spatří na chodbě velvyslance Koshe, který se právě vrátil na stanici, nicméně setkání se vyhne a schová se.

Piráti napadnou Achilla, nákladní loď Pozemské aliance. Na jeho ochranu startuje letka Delta, nicméně piráti mají jiné úmysly... Ty prohlédne Sinclair, kterému je divné, že piráti po útocích v blízkosti stanice najednou zaútočili až v sousedním sektoru. Vydává rozkaz ke stažení letky na základnu. Morden se opět potkává s Koshem - tentokrát mu Vorlon důrazně doporučí, aby okamžitě opustil Babylon 5.

Morden ale nejprve navštěvuje Londa. Na otázku Co chcete? Mollari odpovídá, že by chtěl prosadit renesanci centaurské moci. Tato odpověď, zdá se, Mordenovi vyhovuje.

Po schůzce jsou Londo, Kiro a Ladira přepadeni. Kiro je unesen i s Okem a přinucen k odletu ze stanice. Sinclair navrhuje přeprogramovat skokovou bránu a dosáhnout tak toho, že loď s únosci neopustí prostor kolem stanice. Náhle se však otevírá skokový bod a z něj vylétá mateřská loď pirátů. Vysvětlí se tím, jak se piráti mohli tak rychle pohybovat mezi sektory. Piráti zaútočí na stanici, padnou však do nastražené léčky, z níž ale přesto uniká jejich hlavní loď. Výsledek boje: 11 pirátských lodí zničeno, čtyři poškozené, mnoho pirátů zajato a odesláno na Zemi. Vypadá to, že piráti budou bez ztracených stíhačů dlouhou dobu bezmocní.

Ukáže se také, že Kiro byl celou dobu s piráty domluven. Proto jeho člun tak snadno zmizel v útrobách mateřské lodě! Ani to však pirátům nezabrání, aby změnili původní dohodu. Namísto nich berou Centaura jako rukojmí, nicméně tento plán nemá dlouhou životnost. Poblíž pirátů se totiž z hyperprostoru vynoří neznámá loď zvláštní konstrukce, která jediným výstřelem zlikviduje mateřskou loď i s jejím nákladem.

Jak se ale zdá, nikoli navždy a ne pro každého. Londa totiž opětovně navštěvuje Morden a předává mu dárek (od neznámých přátel) - již oplakané Oko, zdánlivě ztracené při výbuchu pirátské lodě. Pak tajemně mizí, nicméně slibuje, že si ho jeho přátelé najdou...

Garibaldi seznamuje komandéra s výsledkem pátrání. Vypadá to, že Sinclair byl až zhruba v polovině seznamu zájemců o řídicí funkci na Babylonu 5. Jmenován byl na přání Minbarů, kteří všechny předchozí kandidáty zamítli. Proč, to Garibaldi netuší.

Poslední slovo patří lady Ladiře, která Sinclairovi vysvětluje, že její vize se může i nemusí naplnit. Doufá, že tomuto naplnění komandér dokáže zabránit...

Ukázky

Zajímavosti

Otázky

Hráli

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Menu
Ostatní
Nástroje