Soul Mates

Z Babylon5
Přejít na: navigace, hledání
Soul Mates
Spřízněné duše
Sezóna: 2
Epizoda: 7
První vysílání: 14.12.1994
První české vysílání: 13.12.2000
Produkční číslo: 208
Režie: Kevin Cremins
Scénář: Lawrence G. DiTillio
Hodnocení: 7.68
Datum: 4. 4. 2259
Chronologie
← Předcházející Následující →
A Spider in the Web A Race Through Dark Places

Obsah

Krátká synopse

Londo Mollari si zavolá svoje tři ženy na Babylon 5. Záhadný muž z minulosti Talie se opět objevuje.

Synopse

Londo Mollari slaví 30. výročí jmenování do centaurských služeb. Císař Centaurské republiky mu k této věnoval zvláštní dárek - jedno splnitelné přání. Londo si vybírá rozvod; na Babylon proto přilétají všechny tři Mollariho manželky - Timov, Daggair a Mariel, z nichž pouze jedna se i nadále bude moci radovat z Londovy přítomnosti a zejména z výhod jeho bankovního konta...

Na stanici však přilétá ještě někdo další, bývalý muž Talie Wintersové - Matthew Stoner. Babylonská telepatka z toho přílišnou radost nemá, protože krátké a Sborem PSI nařízené manželství v ní nezanechalo příliš dobrých pocitů.

Problémy má i velvyslankyně Delenn, a to s přeměnou na poloviční Pozemštanku. Povolává tedy Ivanovovou, která přes rozpaky Delenn seznamuje s některými pozemskými hygienickými návyky, kupříkladu s mytím vlasů.

Stoner prodává na Zokalu sošku z archeologických vykopávek. Michael Garibaldi mu při té příležitosti dává dobrou radu, a sice aby se mu vyhýbal, nicméně Stoner si z toho hlavu příliš nedělá a Michaela verbálně provokuje. Tutéž sošku později kupuje Mariel pro Londa.

Stoner vyhledá Talii a nabízí jí možnost vyvázání ze Sboru. Říká, že je možné ze Sboru PSI odejít, ale telepat musí ztratit své zvláštní schopnosti. Sbor začal dělat experimenty s telepaty, už když spolu byli na Akademii. Ale drogy, které měly Stonera posílit, mu údajně poškodily nervový systém a téměř ho zabily. Když se vzbudil, už nedovedl číst myšlenky. Stoner Talii říká, že dovede proces zopakovat.

Přichází Londova oslava. Vše probíhá podle předpokladu až do chvíle, kdy si Londo prohlíží výše zmíněnou sošku. Soška vystřelí a paralizuje jejího nového majitele. Garibaldi zadrží prodejce - Matthewa - a podrobí ho výslechu. Nicméně Stoner ví, že prodej archeologických vykopávek není v této situaci ilegální a stále se šéfovi Bezpečnosti vysmívá. Mezitím Timov přichází k Franklinovi a nabídne mu svou krev, protože jak tvrdí, "nechce vyhrávat bitvy (s Londem) takovýmto způsobem". Zachovala se tak jako jediná z Londových manželek čestně; obě zbývající totiž spekulují i s tím, že Londo zemře a nestačí se s nimi rozvést. Doktor Timov slíbí, že se Londo o jejím "daru" nedozví, nicméně když se Londo dostane z nejhoršího, poradí mu, aby se Timov držel.

Garibaldi zjišťuje, že Stoner své telepatické schopnosti neztratil. Naopak, stal se z něj empatik, člověk se schopností vcítění se do jiných. Po následném krátkém konfliktu jej Garibaldi přemůže. Mariel navštěvuje velvyslance G'Kara, který záhadu tajemné sošky vyřešil - artefakt se na stanici objevil právě v době, kdy ji bylo možné koupit jako dar Londovi. A dárce - Stoner - zdůrazňuje, že byla od něj, namísto aby se to snažil popřít nebo skrýt. Mariel, která G'Kara velmi pravděpodobně nevidí zdaleka poprvé, neříká tak ani tak, ale její pohled naznačuje pravdivost prezentované historky. Nicméně G'Kar ji varuje před sebejistotou: když na to přišel on, mohl by na to přijít i Londo.

Do záležitosti se Stonerem vstupuje i Sheridan. Ten Stonerovi předkládá teorii, podle níž jej Sbor PSI vůbec nepropustil - Sbor PSI si ho po proměně na empatika nemohl nechat jako řadového člena, protože by to ostatní brzy poznali. Sbor neměl zájem, aby se lidé dozvěděli, že experimentují s telepaty, aby zvýšili jejich schopnosti, a tak jej oficiálně propustili, ale neoficiálně pro ně pracuje dále. To však Stoner popře.

Dvě manželky Londa Mollariho odlétají. Velvyslanec nakonec uposlechne rady doktora Franklina a jako jedinou ženu si ponechává Timov. Důvod je nasnadě - s ní ví na čem je...

Delenn děkuje Ivanovové za pomoc s účesem a současně se jí svěřuje, že ji trápí podivné křeče...

Ukázky

Zajímavosti

Otázky

Hráli

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Menu
Ostatní
Nástroje