Survivors

Z Babylon5
Přejít na: navigace, hledání

Obsah

Základní data

Krátká synopse

Garibaldi je obviněn ze sabotáže hangáru na B5 před příletem prezidenta Santiaga.

Synopse

Na návštěvu Babylonu 5, při níž má stanice obdržet novou letku stíhaček Zeta, se chystá prezident Pozemské aliance Luis Santiago. Před jeho příletem nicméně dojde k výbuchu v hangáru Kobra, který ponejprv vyhlíží jako banální závada či selhání obsluhy. To se však nedomnívá velitelka prezidentovy ochranky a dcera někdejšího Garibaldiho přítele, major Lianna Kemmerová.

Tato žena (zcela zákonitě) vidí za výbuchem možné ohrožení prezidenta a také - teroristický útok... Garibaldi Liannu nevidí příliš rád a ona jeho zjevně nenávidí. Před 17 lety totiž Michael nepřímo způsobil smrt jejího otce. Garibaldi v té době přišel na rozsáhlé podvody při těžbě ledu z měsíce Jupitera Europy. Frank Kemmer byl pilotem na lince k Jupiteru a při pokusu o Garibaldiho likvidaci přišel o život právě on. Šéf babylonské ochranky poté již poněkolikáté začal pít.

Přestože Lianna má díky své funkci značné pravomoci, ani Sinclairovi se nelíbí, když pomocí (zřejmě) drog či hodně účinných podpůrných prostředků těsně před smrtí vyslechne Nolena, muže, který byl u výbuchu v hangáru Kobra. Ten těsně před skonem jmenuje člověka, který údajně v hangáru nastražil bombu - "Byl to Garibaldi."

Kemmerová nelení (spatřuje v tom také možnost, jak se Garibaldimu pomstít za smrt svého otce) a na základě silného podezření a nálezu centaurských dukátů v Garibaldiho bytě navrhne jeho suspendování. S tím komandér Sinclair, až nerad, nakonec souhlasí. Nicméně její přístup se mu nezamlouvá natolik, že ji posléze bez milosti a za pobavené asistence Ivanovové vyhodí z Pozorovatelny. Po šéfovi Bezpečnosti je nicméně vyhlášeno pátrání, protože napadl svou stráž a utekl.

Garibaldi jde za Londem. Ten mu sice nemůže anebo nechce otevřeně pomoci (o původu centaurských dukátů nic neví), nicméně poskytne mu nějaké peníze a dobrou radu. Michael proto odchází za G'Karem. Ani narnský velvyslanec však o původu centaurských dukátů anebo důvodech, proč kdosi usiluje o Garibaldiho diskreditaci nic neví. Nabídnu mu však jinou věc - a sice okamžitý odlet na Narnu a začlenění do tamějších sil (v podstatě zradu vlastního lidu). To však Michael rezolutně odmítá a odchází za podvodníčkem N'Grathem. Ani u tohoto zajímavého hmyzího mimozemšťana ale nepochodí - ten mu odmítá prodat propustky do "zakázaných" babylonských zón s odůvodněním "jednou fízl, navždy fízl".

Při odchodu od N'Gratha je Garibaldi napaden trojici jiných mimozemšťanů, jejichž vůdce několik hodin předtím nachytal na Zokalu při pokusu o podvod. Proti přesile sice šéf Bezpečnosti bojuje statečně, ale bezvýsledně. Od naprostého zmlácení a snad i smrti ho zachrání až zákrok Sinclaira, který Garibaldiho našel pomocí odposlechu hlášení pátračů. Přes dobrý úmysl ho Garibaldi neposlechne a v nestřeženém okamžiku komandérovi uteče - do poněkud nekonformího "hostince" Happy Daze v Podpalubí. Zde nalézá prozatimní útočiště před noslehy majora Kommerové, nevydrží ale nervové napětí a začne pít. Když je opilý jako námořník, chce z podniku odejít, ale díky zradě "kamaráda z mokré čtvrti" ho vypátrá a zatkne ochranka. Liannin pomocník Catter odchází na poslední kontrolu hangárů před příletem prezidenta Santiaga.

Vše se ke Garibaldimu otočí zády - až do okamžiku, kdy jsou v Nolenově bytu nalezeny centaurské dukáty a letáky pozemské Domobrany. Tehdy si uvědomí, že svědkem Nolenovy zpovědi byl i Catter a Lianna pomalu začíná tušit svůj omyl. Začíná odpočítávání příletu Prezidentské lodi a Lianna s Garibaldim, kterého jakoby náhodou "ohrožuje" zbraní. Catter ale není tak naivní a Kemmerovou udeří výbojem elektrického biče. Chce zabít i Garibaldiho, nicméně ten se nevzdává a zaútočí. Po boji Cattera pacifikuje a volá Ivanovové do C&C, aby zastavila odpočítávání. To končí při T -1 vteřina...
Nálože byly podle výsledků vyšetřování nalezeny ve všech hangárech a o transakcích s centaurskými dukáty vyšetřovatelé naleznou důkazy i na Zemi. Lianna uzná svůj omyl a loučí se s Garibaldim - "Snad se prezidentovi nic nestane." Garibaldi se svěřuje Sinclairovi s tím, že jej děsí, jak se opět vrátil k alkoholu...

Ukázky

Zajímavosti

Otázky

Hráli

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Menu
Ostatní
Nástroje