The Geometry of Shadows

Z Babylon5
Přejít na: navigace, hledání
The Geometry of Shadows
Geometrie stínů
Sezóna: 2
Epizoda: 3
První vysílání: 16.11.1994
První české vysílání: 15.11.2000
Produkční číslo: 203
Režie: Mike Vejar
Scénář: J. Michael Straczynski
Hodnocení: 7.68
Datum: 30. 1. 2259
Chronologie
← Předcházející Následující →
Revelations A Distant Star

Obsah

Krátká synopse

Ivanovová je povýšena a obdrží diplomatický postup. Londo hledá utvrzení o jeho poslání na neobvyklém místě - u technomágů.

Synopye

Michael Garibaldi zvažuje návrat do aktivní služby. Zdůvodňuje to dílem nedůvěrou v nového kapitána a dílem tím, že jej postřelil jeho vlastní zástupce, a tudíž že by měl nést jistý díl zodpovědnosti.
Londa Mollariho navštěvuje lord Refa, který z velvyslance sice nevytáhne podrobnosti o útoku Stínů na základnu v kvadrantu 37 (epizoda Zámotek), ale žádá jej aspoň o podporu vůči opozici na Centauri Prima. Zdá se, že až přijde čas centaurského císaře, strhne se boj o nástupnictví. Spíše než dění na domácí půdě však Londa zajímají technomágové, kteří se v nevídaně hojném počtu shromažďují na stanici. Posílá za nimi Vira, který se sice nezalekne holografické projekci neznámé obludy, nicméně se žádostí o audienci neuspěje.
Babylon zmítají i počínající bitky mezi tábory "zelených" a "fialových" Draziů. Jednou za pět let se totiž drazijská populace losem rozdělí na dvě nesmiřitelné části, které mezi sebou válčí o nadvládu (obdoba pozemských voleb je nabíledni). Sheridan nelení a dává celou věc na starost Ivanovové, jíž rovněž povyšuje na komandéra. Její první pokus o diplomatické řešení drazijského problému nicméně dopadá bitkou mezi oběma tábory, několika mrtvými a zraněním samotné emisarky.
Londo Mollari přesvědčí Sheridana, že bude dělat "spojku" mezi velením Babylonu a technomágy. Ani druhý pokus Centaura o rozmluvu s jejich zástupcem Elricem však nedopadne dobře a Londo má co dělat, aby si ještě nerozházel vztahy s kapitánem. Elric Sheridanovi vysvětluje částečné důvody odchodu technomágů.
Ivanovová navštíví vůdce "zelených" Draziů, který ji však zajme, protože hodlá lstí zničit druhou stranu. Na to však nenaletí Garibaldi, který Susan Ivanovová osvobozuje.
Smůla Londa Mollariho pokračuje, když se jeho souborů zmocňuje "msta technomágů" - holodémon, likvidující jeho databázi. Spolu s tím mu z reproduktorů v apartmá zní lahodná narnská opera a další drobná překvapení na sebe nenechávají dlouho čekat. Londo se nakonec rozhodne omluvit, nicméně ani to technomágy neodradí od posledního drobného vtípku na jeho adresu. Rozhovor Elrica s Londem před odletem technomágů navíc naznačuje důvody neochoty jednat s Mollarim a také to, že tito podivuhodní lidé vědí možná leccos o budoucnosti...
Lest použije nakonec i Ivanovová, který donutí tábor "zelených" Draziů k přebarvení svých odznaků na jinou, pro ní rozhodně přívětivější barvu.
Garibaldi uposlechne hlas svého nitra a vrací se zpět do funkce.

Ukázky

Poznámka

Zajímavosti

Otázky

Hráli

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Menu
Ostatní
Nástroje