The Hour of the Wolf

Z Babylon5
Přejít na: navigace, hledání
The Hour of the Wolf
Hodina vlků
Sezóna: 4
Epizoda: 1
První vysílání: 4.11.1996
První české vysílání: -
Produkční číslo: 401
Režie: David J. Eagle
Scénář: J. Michael Straczynski
Hodnocení: 8.89
Datum: 2. 1. 2261
Chronologie
← Předcházející Následující →
Z'ha'dum Whatever Happened to Mr. Garibaldi?

Obsah

Krátká synopse

Záchranná mise na Z'ha'dum skončila bez úspěchu. Je kapitán Sheridan opravdu mrtvý? G'Kar se snaží najít pana Garibaldiho a Londo byl povolán na cisařský dvůr na Centauri Prima.

Synopse

Uplynulo již 7 dní, co jsme ztratili kapitána Sheridana a pana Garibaldiho. Myslím si, že určitým způsobem jsme ztratili i Ivanovovou, jakoby jí někdo probodl srdce a její duše se přes tu ránu vytratila ven. Obviňuje sama sebe. Je to směšné, ničí jí to, je to... lidské. Velvyslanec Mollari se vrátil na svou domovskou planetu, převzít svojí funkci „poradce planetární bezpečnosti“. Předpokládám, že je šťastný ve svém novém postavení, má co vždy chtěl – moc, titul, zodpovědnost, ale myslím si, že je osamělý víc než kdokoli jiný. Delenn už 7 dní odmítá jíst. Postí se, modlí se a vyčkává. Stíny polevily ve svém vojenském tažení. Všude ve vzduchu je cítit, že se něco změní. Nikdo neví, jestli to bude změna k lepšímu, nebo k horšímu. Ještě stále totiž nikdo neodpověděl na dvě velmi důležité otázky: Kde je pan Garibaldi a co se stalo kapitánovi Sheridanovi na Z'ha'dumu?(z G'Karových zápisů)

Susan Ivanovová a Delenn se snaží přesvědčit zástupce členských světů Aliance, aby setrvali v jednotě a neopouštěli Alianci, válka ještě neskončila. Marně. Všichni už zase myslí jen na sebe. Dellen se poté sejde i s velvyslancem Koshem. Ulkesh je odmítavý a nepřístupný. Nehodlá pomoci ani s Aliancí, ani se záchranou Sheridana. (ukázky)

Císař Cartagia udělil Mollarimu soukromou audienci, během které Londo zjistí, že pomáhal dosadit na trůn blázna. Večer Londa navštíví Morden. Je celý popálený, odpadává mu kůže, ale nukleární výbuch na Z'Ha'dumu přežil. Jeho společníci potřebují azyl. Londo odmítá. Přesto Stíny dosáhnou svého, císař jim poskytne ostrov Cellini. A co za to? Stíny mu přislíbily božství a nesmrtelnost. Za tuto odměnu přece stojí obětovat celý národ. (ukázky) Londo je šokovaný a před jedním z ministrů prohlásí, že císař zešílel. Ten ho varuje, aby mlčel. Po paláci kolují zvěsti, že hlavy všech svých odpůrců má císař uložené ve svých komnatách na lavici a každou noc si s nimi povídá. Londo zavolá Vira, aby okamžitě přijel na Centauri Prima. Na spiknutí je potřeba víc než jeden a Londo nikomu v paláci nedůvěřuje.

Zack Allan najde v bytě pana Garibaldiho G'Kara, který se snaží připomenout si Michaelovu osobnost. Má pocit, že pro starosti o kapitána se na pana Garibaldiho trochu pozapomělo. Rozhodne se jít ho hledat.

Lyta Alexandrová navštíví Ivanovovou (ukázky) a navrhne ji záchrannou misi na Z'ha'dum. Svými telepatickými schopnostmi je schopná zablokovat na několik minut lodě Stínů a díky spojení Sheridana s Koshem, měla by současně zjistit, jestli je kapitán živý nebo ne.

Svůj záměr ihned realizují. Po výstupu z hyperprostoru začíná Bílá hvězda vysílat na kapitánově frekvenci a Lyta se ho snaží zachytit telepaticky. Delenn se k ní připojí. (ukázky) Vtom se z hyperprostoru objeví zvláštní světla, která celou posádku ochromí. Autopilot obrátí Bílou hvězdu a uniknou do hyperprostoru. Teprve pak se všichni proberou. Ivanovová má pocit, že už tento pocit někdy prožila. Pocit, že ten, kdo se s nimi pokoušel komunikovat, jako by o nich věděl úplně všechno.

Vir dorazí do paláce a Londo mu odhalí svůj úmysl: udělat všechno pro záchranu svého světa - zabít císaře. Jako jediný Londův přítel je Vir předurčený k účasti na tomto poslání.

Ivanovová ztratila neúspěšnou záchrannou misí veškerou naději a snaží se srovnat s Sheridanovou smrtí.
V podzemí Z'ha'dumu sedí u ohně Sheridan. Přichází k němu vysoký mimozemšťan. Chce se u ohně ohřát. Kapitán má spoustu otázek, jen jedna je zásadní: Proč přežil?

Ukázky
Hráli

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Menu
Ostatní
Nástroje