The Long Dark

Z Babylon5
Přejít na: navigace, hledání
The Long Dark
Dlouhý spánek
Sezóna: 2
Epizoda: 5
První vysílání: 30.11.1994
První české vysílání: 29.11.2000
Produkční číslo: 205
Režie: Mario DiLeo
Scénář: Scott Frost
Hodnocení: 7.64
Datum: 2. 3. 2259
Chronologie
← Předcházející Následující →
A Distant Star A Spider in the Web

Obsah

Krátká synopse

Loď s hybernovanými na palubě přistane na stanici. Temná bytost začne ohrožovat obyvatele stanice.

Synopse

Z hloubi vesmíru se k Babylonu 5 blíží pozemská loď Copernicus, která odstartovala několik let před získáním technologie skokových bran. Na palubě přežila jen jedna bytost z dvoučlenné posádky - Mariah Cirrusová. Její manžel byl kýmsi nebo čímsi zabit v kryoboxu. Muži byly z těla vyrvány vnitřní orgány.

Bezdomovec Amis vidí v příletu lodi příchod ďábla. Garibaldi zjistí, že Amis se zúčastnil války Země s Minbary a doporučí mu návštěvu psychoterapeuta. Podle záznamů sloužil Amis na odposlouchávací stanici, kde kromě něj záhadně zemřelo 47 mužů. Cirrusová vysvětlí doktoru Franklinovi, že ona a její muž Will byli zaměstnanci soukromé společnosti, která hledala dobrovolníky pro dlouhodobý let. Loď měla zareagovat na jakoukoli změnu kursu, takže když k němu došlo, probudila se.

Při první procházce po stanici Miriah spatří G'Kara, svého prvního mimozemšťana. Ten ji příliš nepotěší když praví, aby se vrátila zpět do sého času (viz Ukázky). Cirrusová omdlí a Franklin ji dopraví do svého bytu, kde ji seznámí se skutečným stavem smrti jejího manžela. Nezdá se, že by to Cirrusové nějak vadilo, navíc se nebrání sblížení s Franklinem.

Mezitím Amis prorokuje příchod Vojáka Temnoty, který měl na lodi přiletět z minulosti. A kdesi v Podpalubí umírá jakýsi mimozemšťan podobnou smrtí jako Mariahnin manžel. Amis se domnívá, že Voják Temnoty je tentýž, který za války zabil jeho druhy. To by se shodovalo se zjištěním Garibaldiho, podle něhož loď proletěla gravitačním polem měsíce, na kterém Amis sloužil. Zpráva o úmrtí na palubě stanice se rychle rozšiřuje mezi mimozemšťany. Zástupci nazávislých světů usilují o svolání sněmu, na němž markabský zástupce žádá o vyhoštění Mariah ze stanice, protože mimozemšťané ženu podezřívají, že je ve spojení se silami Temnoty.

Garibaldi přesvědčí Amise, aby s ním šel na místo kde měl údajně Vojáka Temnoty spatřit. Přestože nic nenajdou, Amis se šéfovi Bezpečnosti aspoň svěří se svou úlohou během války. Byl členem zpravodajské jednotky bez bojového výcviku. Země získala informaci, podle níž Category:Minbaři měli vybudovat na malém měsíci základnu - Pozemšťané proto přistáli o měsíc dřív, ještě předtím, než Minbaři stačili instalovat obranné skenery. Lidé byli přesvědčeni, že jde o mrtvý svět. Věc, která zabila jeho kolegy, přišla v noci během bouře. Poté, co zemřel poslední člověk, neznámá nestvůra Amise udržovala při životě jako živoucí zásobu potravy, stala se jeho součástí a stravovala jej. Díky této částečné symbióze poznal, že ono cosi přistálo na Babylonu 5. Sheridan ale zjišťuje, že podle oficiální zprávy na Amisovy druhy zaútočili Minbaři.

Onou symbiózou částečně trpí i Mariah, která díky ní pomůže lokalizovat Garibaldiho a Amise uvnitř stanice. Ti mezitím narazili na skutečného Vojáka Temnoty. S pomocí těžkých zbraní a Amisovy léčky nakonec neviditelná postava zřejmě umírá.

Cirrusová se rozhodne opustit na čas Babylon 5, ale slibuje Franklinovi že se vrátí.

Největší objev ale náleží Susan Ivanovové. Ta náhodou zjistila, že loď po průletu kolem měsíce s pozemskou základnou zamířila k novému cíli - k planetě Z'ha'dum. K místu, před nímž varoval velvyslanec G'Kar. K světu, na němž údajně prastarý Nepřítel shromažďuje síly. G'Kar navíc v knize G'Quana nachází ilustraci bytosti, která je velmi podobná mrtvému Vojáku Temnoty...

Ukázky

Zajímavosti

Otázky

Hráli

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Menu
Ostatní
Nástroje