The Quality of Mercy

Z Babylon5
Přejít na: navigace, hledání
The Quality of Mercy
Milosrdenství
Sezóna: 1
Epizoda: 21
První vysílání: 17. 8. 1994
První české vysílání: 18. 10. 2000
Produkční číslo: 117
Režie: Lorraine Senna Ferrara
Scénář: J. Michael Straczynski
Hodnocení: 7.29
Datum: 6. 12. 2258
Chronologie
← Předcházející Následující →
Babylon Squared Chrysalis

Obsah

Krátká synopse

Talia dohlíží na vymazání osobnosti odsouzeného vraha. Doktor Franklin vyšetřuje záhadný úbytek pacientů v jeho čekárně.

Synopse

Zatímco Delenn zůstává i nadále na Minbaru, její atašé Lennier přijímá nabídku Londa Mollariho na poznávání "nových prostor Babylonu 5".

Babylonský ombudsman řeší případ Karla E. Muellera, který zastřelil dva lidi - Garibaldiho informátora a člena Bezpečnosti. Muž je v procesu odsouzen k vymazání paměti. Před zákrokem je skenován Talií Wintersovou, která zjistí, že Mueller je - podle Garibaldiho tušení - masovým vrahem, za nímž je celá řada obětí.

Zcela jiné starosti má Franklin. Ten, veden touhou zjistit proč ubývá pacientů v jeho nelegální ošetřovně pro lidi z Podpalubí, nalézá pozemšťanku a bývalou lékařku Lauru Rosenovou a její dceru. Laura vlastní podivný mimozemský přístroj, který umožňuje přenos životní energie z jednoho člověka na dalšího. Přestože Steven nevěří ve schopnosti zařízení a Rosenovou považuje za podvodnici, nakonec poznává, že přístroj skutečně podobnými schopnostmi oplývá. Neví o tom pouze její dcera - Laura je totiž postižena nemocí, která ji dříve či později zničí... Navíc doktorovi vysvětluje, že z lékařského světa odešla poté, co její pacient zemřel po chybě, kterou zavinila pod vlivem stimulantů.

Mezitím Lennier poznává skryté půvaby tanečnic v baru Temná hvězda. Poté jej Londo - přes Lennierovy nedůrazné protesty - přivede až k pokerovému stolu; díky matematickému vzdělání Lennier poměrně slušně vyhrává. Mollari má ale "v rukávu" skrytý trumf – vlastně ne v rukávu (viz Zajímavosti), fungující až do chvíle odhalení. Pak jsou oba členové diplomatického sboru nemilosrdně seznámeni s realitou pěstního souboje.

Muellerovi se přes přísná bezpečnostní opatření podaří i přes zranění od PPG utéci. Když to Franklin zjistí, alarmuje nelegální kliniku, protože tuší, že by se v ní Mueller mohl ukázat. Poté si však uvědomuje, že zločinec spíše půjde k někomu jinému. K doktorce Rosenové. Což se ukáže jako pravdivá předtucha. Zatímco lékařka "přelévá" svou životní energii do Muellera, zločinec ohrožuje PPG její dceru. Lékařka však pochopí, že tudy cesta nevede a celý proces předávání energie obrátí proti Muellerovi - "napumpuje" do něj všechny neduhy, které trápí ji samotnou. Mueller, postižen nenadálým přívalem "zlé" energie, umírá.

Podle ombudsmana Rosenová jednala v sebeobraně, takže není souzena. Zatímco odlétá ze stanice, doktor zve na večeři její dceru Janici.
Za incident u hracího stolu se Sinclairovi omlouvá Lennier (který je v tom ovšem nevinně) - na oplátku mu Londo prozradí, čímže si přisunoval karty...

Zajímavosti

Otázky

Hráli

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Menu
Ostatní
Nástroje