Walkabout

Z Babylon5
Přejít na: navigace, hledání

Obsah

Základní data

Krátká synopse

John Sheridan za pomoci Lyty odhalí slabinu Stínů. Nový velvyslanec Vorlonů přilétá na stanici. Doktor Steven Franklin se vydává na cestu hledání sebe sama.

Synopse

Na Babylon 5 dorazil jeden z mála zbývajících narnských křižníků G'Guan. Londo Mollari si stěžuje panu Garibaldimu, ten jeho protesty odmítá. (Ukázky)

Na stanici se vrací Lyta Alexandrová a snaží se zjistit co nejvíce podrobností o smrti velvyslance Koshe. Také přilétá nový vorlonský velvyslanec. John Sheridan s Ivanovovou ho neoficiálně uvítají. (Ukázky).

G'Kar večeří s velitelem křižníku Na'Kaiem. Tlumí jeho bojové nadšení. Útok na Centaury je třeba odložit a získat nové síly. Prozatím je nejdůležitější poskytnout lodě na ochranu Babylonu 5.

Doktor Steven Franklin se snaží vyřešit své problémy. Rozhodl se vypravit se na CESTU. Na cestu znovunalezení sebe sama a nedá si to rozmluvit ani od pana Garibaldiho. V baru se seznámí se zpěvačkou Cailyn a stráví s ní noc. Nabídne jí pomoc a finanční podporu. Cailyn je spokojená se svým životem, od Stevena chce jen jedno – metazin, narkotikum. Je to jediná věc, kterou jí Steven nechce a nemůže poskytnout.

Lyta se seznamuje s novým velvyslancem. Ten se k ní chová neurvale a násilím si bere informace o Koshově smrti. Při rozhovoru s kapitánem Sheridanem má pocit, jakoby slyšela mluvit Koshe. Kapitán ji žádá o pomoc v boji se Stíny. Sheridan chce ověřit teorii o schopnosti telepatů narušit operační systém lodí Stínů. Lyta souhlasí. Svůj záměr přednese i na Válečné radě a žádá spojence o poskytnutí lodí, které by Bílou Hvězdu podpořily svou palebnou silou a pomohly loď Stínů zničit. Mise se zúčastní i skupina minbarských telepatů jako pojistka. G'Kar nabídl loď G'Quan a Dellen přislíbí jeden minbarský křižník.

Velitel Na'Kai odmítne účast na misi. Nesmí plýtvat narnskými zdroji. (Ukázky) Teprve Garibaldiho hlasitá domluva uprostřed noci G'Kara přiměje, aby svůj slib dodržel.

Přichází nouzový signál, Bílá hvězda skáče do normálního prostoru, mise začíná. Při prvním kontaktu se Lyta s výkřikem zhroutí. Loď Stínů na Bílou hvězdu útočí. Sheridan křísí Lytu, ta při dotyku v kapitánovi cítí Koshe. Znehybní Stíny a Bílá hvězda svou veškerou energií útočí. Podaří se jí loď Stínů zlikvidovat. Skokové motory mohou zapnout až po dvaceti minutách a v prostoru se objevují další 4 lodě Stínů. Do boje zasahuje minbarský křižník se třemi telepaty na palubě. Jedna loď Stínů stále útočí. Na poslední chvíli vstupuje do normálního prostoru G'Quan a společně s Bílou hvězdou loď Stínů zničí. Z hyperprostoru vystupují další lodě spojenců a Stíny prchají. Je to první vítězství.

Steven se probudí a najde Cailyn v bezvědomí na podlaze s lahvičkou matazinu v ruce. V nemocnici od doktorky Hobbsové se dozví, Cailyn má neléčitelnou nervovou paralýzu a metazin užívá k utlumení bolesti. Zbývá jí asi šest měsíců života.

Po návratu z mise oznamuje Lyta novému velvyslanci, že s největší pravděpodobností existuje někdo, kdo má v sobě kousek Koshe.

Cailyn stav je stabilizovaný a opět zpívá v baru. Steven pokračuje ve své CESTĚ.

Ukázky

Otázky

Poznámka

Epizoda byla dříve odvysílána ve Velké Británii a to 18.8.1996.

Hráli

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Menu
Ostatní
Nástroje