War Without End, Part One

Z Babylon5
Přejít na: navigace, hledání

Obsah

Základní data

Krátká synopse

Velvyslanec Jeffrey Sinclair se vrátí na Babylon 5, aby přesunul Babylon 4 v čase.

Synopse

Babylon 5 zachycuje nouzové volání ze Sektoru 14 kde před 6 lety zmizel Babylon 4. Hlasový skener identifikuje volajícího – poručíka Ivanovovou. S domněnkou, že se jedná o signál z budoucnosti Babylonu 5, odlétá Michael Garibaldi na průzkum do sektoru 14.

Mezitím přichází na Babylon 5 velvyslanec Jeffrey Sinclair, který působil na Minbari jako En'Thil'Zha čili velitel Rangerů. Tam obdržel od náboženské kasty 990 let starý dopis se svým jménem. Podobný dopis dostala také Delenn. Na její naléhání nastoupí John Sheridan, Sinclair, Ivanovová a Marcus Cole na Bílou hvězdu a letí k časové trhlině v sektoru 14. Cestou jim Delenn odhaluje tajemství, které je (skoro) všechny šokuje: Válku se Stíny před tisíci lety vyhráli Minbaři (spolu s dalšími rasami stojícími na straně světla) díky objevení se Babylonu 4 těsně po zničení jejich největší operační základny ve vesmíru. Stíny nebyli úplně poraženy, ale utekli a skryli se.

Dalším šokem pro posádku Bílé Hvězdy je zjištění, že jsou to vlastně oni, kdo ukradne Babylon 4 a pošle ho do minulosti. Sheridanovo rozhodnutí uskutečnit tuto šílenou misi podpoří i hlášení pana Garibaldiho, že do napadení a zničení Babylonu 5 Stíny, zbývá pouhých 8 dní. Kapitán Sheridan posílá Garibaldiho zpět na stanici. K Bílé Hvězdě se připojuje Zathras – mimozemšťan a pomocník správce Velkého stroje na Epsilonu 3 (a mimochodem pěkný popleta) s potřebnou technikou pro ovládání časového pole. Sinclair si Zathrase pamatuje ze setkání na B4 před dvěma roky a dává mu proto instrukce jak se chovat při setkání v minulosti. Bílá Hvězda vlétá do časové trhliny a vrací se o 6 let zpět.

Pan Garibaldi, po návratu na Babylon 5 se od Zacka Allana dozví o Sinclairově návštěvě a o tom, že odletěl s ostatními do sektoru 14. Na Babcomu najde od Sinclaira vzkaz, který je ovšem chráněn přístupovým heslem. Po troše hádání a vztekání se mu podaří heslo uhodnout a vzkaz si vyslechne. Je to rozloučení jeho přítele, který ví, že se už z Babylonu 4 nevrátí.

Mezitím jde Bílá hvězda do akce - při zneškodnění bomby, kterou se Stíny snaží zničit Babylon 4, aby odvrátily svou porážku v poslední válce před tisíci lety dochází k obrovské explozi, která sice vyřadí senzory Babylonu 4, takže se Bílá hvězda může nepozorovaně přiblížit a přichytit k plášti stanice, ale také poškodí časový stabilizátor kapitána Sheridana a ten zmizí v čase. Jeho přátelé jsou zděšeni a chtějí ho zachránit, ale Jeffrey Sinclair je přesvědčí, že momentálně je nejdůležitější časové přemístění Babylonu 4, ujímá se velení a mise pokračuje.

Sheridan se objevuje na Centauri Prima v cisařském paláci a Londo Mollari je císařem! Sheridan nechápe proč se objevil na Centauri Prima, ale Londo mu vysvětlí, že je tu proto, aby zaplatil za své zločiny. Londo řekne Sheridanovi, že sice vyhrál svou válku ze Stíny, ale spojenci Stínu zůstali na Centauri Prima a John jim to dovolil. Pak ho nechá strážemi přivléct k oknu a John tak může vidět zkázu Centauri Prima na vlastní oči - temné nebe, hořící bydovy.

A Bilá hvězda se vydává splnit svůj úkol...

Pokračování příště...

Ukázky

Otázky

Hráli

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Menu
Ostatní
Nástroje