War Without End, Part Two

Z Babylon5
Přejít na: navigace, hledání

Obsah

Základní data

Krátká synopse

Velvyslanec Jeffrey Sinclair se vrátí, aby přesunul Babylon 4 v čase.

Synopse

Předcházející epizoda a nyní pokračování...

V čase ztracený John Sheridan se vynoří na Centauri Prima 17 let po skončení války se Stíny. Zestárlý Londo Mollari je císařem a Sheridanovi hrozí smrtí za to, že přesto že válku vyhráli a Stíny vyhnali, Centauri Prima je zničena přisluhovači Stínů. Nechá ho odvést zpět do vězení, kde se kapitán dostane opět do časového víru a na několik okamžiků se dostane do své současnosti na Babylon 4. Zathras ho zahlédne, ale než stačí něco udělat Sheridan opět mizí a ocitá se zpět ve vězení na Centauri Prima.

Susan Ivanovová s Marcusem objeví ovládací panel a vyvolají poplach (planý) hrozící protržením pláště reaktoru. Posádka Babylonu 4 sektor vyklidí a poskytne tak našim hrdinům pracovní prostor. Zathras aktivuje energetický zdroj skafandru, který by mohl Sheridana zachytit v současnosti.

K Sheridanovi do cely přichází Delenn, ale Delenn o 17 let starší, kapitán se od ní dozví, že spolu mají syna Davida a že ho stále miluje, ale jinak nic podstatného. Stráž je znovu oba dva přivádí k Londovi, který se chová úplně jinak než před tím. Ukáže jim svého strážce – parazita, přimknutého ke krku hostitele a ovládajícího jeho nervový systém, kterého právě opil a uspal. Oba propouští a nabízí jim loď k útěku za slib, že zachrání jeho svět, že jsou jeho poslední nadějí. Sheridan s Delenn odchází a zpoza závěsu se objevuje G'Kar. Londo ho žádá aby ho zabil, jinak se útěk Sheridana a Delenn nezdaří. Po probuzení strážce se v zápase zardousí navzájem (Ukázky). Spadlý odznak císaře zvedá z podlahy Vir. Cestou k lodi Delenn Sheridana velmi naléhavě žádá, aby nechodil na Z'ha'dum.

Sheridana opět strhne časový vír a on se zhmotní ve skafandru, který připravil Zathras na B4. (Ukázky) Sheridan a Sinclair umisťují do energetického jádra stanice zařízení systému časového skoku, po jehož instalaci je stanice stabilizována pro cestu časem. Po zvýšení výkonu jádra na příkaz velitele Babylonu 4 se tento systém předčasně aktivuje a Sheridan opět mizí. Zathras vypne časové zařízení a stanice se dostává do normálního prostoru o čtyři roky později, tedy v době, kdy se Babylon 4 objevil naposledy (Ukázky).

Sinclair, který při poslední návštěvě Babylonu 4 prošel spolu s Garibaldim pole časoprostorového rušení bez ochrany, rychle stárne při cestě časem vpřed.

Zathras opraví Sheridanův stabilizátor, ale najde a zajme ho posádka Babylonu 4. Mezitím se Sheridan opět objeví na palubě stanice, Delenn mu dá svůj stabilizátor a sama si vezme jeho skafandr. Později se objeví ve skladišti, kde jí Zathras dá Sheridanův opravený časový stabilizátor. Posádka Babylonu 4 končí evakuaci a odchází, Sinclair se snaží varovat Garibaldiho z minulosti, aby si kryl záda, protože ho za několik měsíců skoro zabijí, ale ten je mimo dosah signálu.

Stanice je připravena na cestu časem, Sinclair posílá všechny na Bílou Hvězdu a sám chce zůstat. Marcus se nabízí, že do minulosti půjde on. Při této příležitosti Sinclair prozradí, že on už v minulosti byl. Než odešel z Minbari, dostal dopis starý 900 let se svým jménem a napsaný vlastním rukopisem. Argumentuje také tím, že efekt stárnutí ho zabije, pokud se vrátí do svého času a že cítí, že cesta zpět je jeho poslání a smyslem jeho života. (Ukázky) Ivanovová a Marcus odchází na Bílou Hvězdu, zůstávají Sinclair, Sheridan, Delenn a Zathras, který objasňuje souvislosti. Celá minbarská víra je spojená s trojkou – tři kasty – dělnická, náboženská, válečnická, tři řeči – světlá, temná a šedá, devítka v Šedém koncilu 3x3, a i ON jsou vlastně oni tři – Sinclair je ON, který byl, Delenn je ON, který je a Sheridan je ON, který bude. Začátek, střed a konec velkého příběhu, ze kterého vznikne nový velký příběh. Sinclair se Zathrasem zůstávají na Babylonu 4, ostatní odlétají na Bílé Hvězdě časovou trhlinou, která se za nimi okamžitě zavírá. Sinclair se cestou do minulosti pomocí přístroje triluminar zakuklí a stane se Minbari nezrozený z Minbarů – Valenem. Babylon 4 předá společně se dvěma zástupci Vorlonů Minbarům jako dar. (Ukázky)

Ukázky

Otázky

Hráli

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Menu
Ostatní
Nástroje