War Zone

Z Babylon5
Přejít na: navigace, hledání
War Zone
Válečná zóna
Sezóna: 1
Epizoda: 1
První vysílání: 9.6.1999
První české vysílání: -
Produkční číslo: 108
Režie: Janet Greek
Scénář: J.Michael Straczynski
Hodnocení: -
Datum: 1. 1. 2267
Chronologie
← Předcházející Následující →
Sleeping in Light The Long Road

Obsah

Krátká synopse

Země je zamořena drakhským morem. Lék může najít pouze nová loď Excalibur...

Synopse

Na oběžné dráze kolem Země se nachází obrovská flotila většinou těžce poškozených lodí. Drakhům se podařilo vypustit do atmosféry biogenetický mor. Země je v karanténě.

Na palubě výzkumné lodi, které velí kapitán Mathew Gideon propukla vzpoura posádky. Většina posádky původem z Marsu odmítá letět na Zemi, protože tvrdí, že se jich to netýká. Kapitán sám zažehná vzpouru poté, co v pěstním souboji přemůže hlavního iniciátora nepokojů.

Během bitvy bylo zničeno na 240 lodí a zahynulo 6 až 7 tisíc lidí. Gideon také dostane nový rozkaz... letět na Mars.

EAS Persephone pronásleduje jednu menší drakhskou loď. Persephone je těžce poškozená, ale těsně před zničením se jí podaří vypustit maják a přinutit Drakhy přistát na blízké planetě CETI 4. Na této planetě se momentálně nachází archeologická výprava IPX (Meziplanetární expedice) pod vedením Maxe Eilersona, který si všimne padající lodě, ale považuje ji za meteor.

Mezitím Gideon a jeho loď přilétá k Marsu. Gideon se setkává se zástupcem prozatimní vlády, který mu ukáže několik videozáběrů ze Země... chaos, panika, násilí. Gideon se také dozvídá, proč byl povolán na Mars. Stane se kapitánem průzkumné lodi Excalibur, která bude hledat kdekoliv ve vesmíru lék na drakhský mor. Pokud neuspěje do pěti let, všichni muži, žena a děti na Zemi zemřou. Gideon přimá nabídku, ale klade si podmínky k obsazení svých důstojníků. Mimo jiné trvá na prvním důstojníku, poručíku Johnu Matheson (telepat, třída P5) i přes nové pravidla pro telepaty.

Mezitím na Ceti 4 Drakhové sestřelí průzkumný člun, který chtěl obhlédnou místo dopadu domnělého meteoru. Když se to dozví Eilerson, okamžitě začne sestavovat plán, jak se dostat pryč z planety. Jeden z jeho lidí řekne, že vyletí z atmosféry a pokusí se vyslat tísňový signál (z CETI 4 to není možné, atmosféra je silně ionizovaná) i když ví, že může přivolat kohokoliv.

Opět na Marsu. Šéflékařkou se stává Sarah Chambersová, která byla povolána na Mars, ale zatím jí nikdo neřekl důvod. Mezitím zlodějka Dureena (její svět zničili Stíny během války, viz též Call to Arms) uteče z vězení. Gideon ji vyslechne a chce ji i přes námitky vládního zástupce. Později Gideon, Chambersová a Dureena přilétají k Excaliburu. Na palubě je přivítá poručík Matheson. Dureena jim odhalí, že k týmu by se rád připojil ještě někdo, ale neřekne kdo a kdy.

Excalibur odlétá z oběžné dráhy Marsu, pronásledován Galen, který pečlivě pomocí své průhledné koule pozoruje, jak si Gideon a jeho tým počíná.

Mezitím na orbitě kolem Ceti 4 narazí jeden z archeologů na maják z lodi Persephone. S jeho pomocí namoduluje k tísňovému vysílání Pozemské aliance zprávu od archeologů na povrchu.

Na palubě Excaliburu přijímá Gideon nové rozkazy z Marsu. Jeho novým cílem je planeta Ceti 4, kde má zachránit archeology a zničit Drakhy. Když zpráva skončí, vyslechne si Gideon ještě Galenův hlas tvrdící, že s ním může počítat. Gideon je zmaten, vůbec netuší kdo Galen může být.

Excalibur přilétá na Ceti 4. Matheson zůstane na lodi, zatímco Gideon a Chambersová letí na povrch. Gideon také požádá Johna, aby mu vypátral odkud byla poslána ona záhadná zpráva od Galena.

Zatímco se skupinka drakhských vojáků (mají velké červené oči), blíží k IPX, která se ukryje v nalezeném prastarém městě. Gideon se spojí s Eilersonem, který mu osvětlí kritickou situaci. Gideon ji jako kritickou vůbec nevidí, nechá skupinku útočících Drakhů rozmetat letkou stíhaček.

Mezitím velící Drakh jménem La'Shan v ruinách své lodi žádá o posily. Ty už jsou na cestě. O těchto posilách se avšak dovídá už i Gideon, protože Eilerson bych schopen zaznamenat a přeložit část drakhského vysílání.

Gideonův team zahájí výsadek v troskách drakhské lodi. Dojde k přestřelce s Drakhy. V téže okamžiku přilétá menší flotila Drakhů k Excaliburu a zahájí palbu. Gideon je proto odvolán zpět na loď, ale skoro by se tam nikdy nedostal nebýt Galena, který mu zachrání život, když chtěl jeden z Drakhů zabít Gideona zezad.

Na orbitě se rozpoutá bitva, ale Excalibur vítězí i když byl donucen použít hlavní zbraně. Mezitím team na povrchu zatkne hlavního Drakha. Později na palubě Excaliburu Eilerson a Gideon vyslíchají Drakha. Ten mluví nesrozumitelnou řeší, ale Max je schopen mnohému porozumět. Drakh tvrdí, že nebude spolupracovat. Ale Gideon mu pohrozí, že ho vydá na Zemi, kde se o něj již postarají. Na to Drakh srozumitelně řekne: ...A když váš svět náhle zanikne, kdo vás bude podporovat. Komu budete sloužit? A čím potom budete?...

Gideon je spokojen s Maxem a chce do teamu. John vyhledá Gideona a sdělí mu, že našel zdroj té zprávy. Gideon si vzpomene na události z před 9ti lety, kdy technomágové odlétali ze znamé části Galaxie a kdy mu Galen zachránil život. Gideon teda vydá rozkaz letět k tomu místu.

Zatímco Chambers posílá zprávu domu své rodině, Gideon provede výsadek na planetu kde ho již očekává Galen o vyhasínajícího ohně. Gideon si přisedne a Galen mu prozradí, že ostatní technomágové ho požádali aby odešel z jejich úkrytu. Gideon ho požádá, aby se přidal k jeho posádce. Galen se ho nakonec zeptá: Galen: "Co chceš?" Gideon: "Najít lék na drakhský mor, dřív než zahubí všechen život na Zemi." Galen: "Kam půjdeš?" Gideon: "Kamkoliv budu muset" Galen: "Komu sloužíš a komu věříš? Komu sloužíš a hlavně komu věříš?" Gideon: "To nevím." Galen: "Dobrá, potom mohu jít s tebou."

Otázky

Poznámky

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Menu
Ostatní
Nástroje